jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۳۲۷۴۰ ۱۶ دی ۱۳۹۲  |  ۱۴:۲۷

مکمّل‌های غذایی، فرآورده هایی هستند که از راه دهان مصرف می‌شوند (تزریقی نیستند) و حاوی موادی‌اند که به عنوان مکمّل در رژیم غذایی افراد استفاده می‌شوند. دربارۀ مصرف صحیح مکمّل‌های غذایی، با دکتر شیرین عادل، کارشناس تغذیه، گفت‌وگویی شده که از طریق ایران صدا می‌توانید دانلود کنید و بشنوید.

طریقه مصرف صحیح مکمل‌های غذایی |صوتی|

مکمّل‌های غذایی شامل این موارد یا مخلوطی از آن‌ها می‌باشند:
ویتامین‌ها
مواد معدنی
داروهای گیاهی
اسیدهای آمینه
عصاره یا جایگزینی برای مواد غذایی
شاید با خود تصور کنید چون هر نوع غذایی می‌خورید، ویتامین‌‎های مختلف را به بدن خود می‌رسانید. امّا همه‌ی داستان این نیست. با غذای معمولی نمی‌توان انواع پروتئین و ویتامین‌های لازم بدن را تأمین کرد. به همین دلیل باید مکمّل‌های غذایی را نیز در برنامه‌ی روزانه یا هفتگی خود بگنجانید.
البته به هیچ عنوان نباید مکمل‌ها را خودسرانه و بدون تجویز پزشک یا متخصص تغذیه مصرف کنید؛ چرا که استفاده از مکمّل‌ها نیز می‌تواند عوارضی دربرداشته باشد.
آنچه خواندید، گوشه‌ای از یک برنامه رادیویی به نقل از ایران صدا، با حضور دکتر پروین منصوری (متخصص پوست و بنیانگذار استفاده از لیزر پوست در ایران) و دکتر احمد شیبانی (رئیس سازمان غذا و دارو) است. در صورت تمایل به شنیدن موضوع مطرح شده می‌توانید از طریق گزینۀ «دریافت و ذخیره» آن را دانلود و ذخیره کنید تا آگاهی بیشتری در این زمینه به دست آورید.

-«دریافت و ذخیره»:

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر