jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۹۵۷۶۳ ۱۹ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۹:۳۳

به گفته کار‌شناس دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی خراسان جنوبی، والدین بیشترین آزار رسانندگان به کودکانند که کمتر شاهد مجازات آنانیم.

به گزارش جام جم سرا به نقل از ایسنا- نسیم بوستانی گفت: هر نوع آزار جسمی، جنسی، غفلت و آزار روانی از طرف والدین، افراد مسوول نگهداری کودک و بیگانگان را کودک آزاری می‌گویند. هم اکنون انجمن‌های حمایت از کودکان، اورژانس اجتماعی و قانون حمایت از کودکان با هدف حمایت از کودکان آزاردیده فعالیت می‌کنند و کودکان آزاردیده به صورت خودمعرف یا توسط افراد مطلع از کودک آزاری به اورژانس اجتماعی معرفی می‌شوند.
بوستانی تصریح کرد: کودکآزاریهای حاد با تشخیص مددکار اجتماعی و حکم سرپرستی کودکان از مراکز قضایی به بهزیستی داده می‌شود.
کار‌شناس مسوول دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه فقر اقتصادی، فرهنگی، عدم اطلاع خانواده‌ها از شیوه‌های فرزندپروری و اعتیاد به کودک آزاری منجر می‌شود، در خصوص مجازات کودک آزاری گفت: شش تا یک سال حبس و جزای نقدی از مجازات کودک آزاری است. برای کاهش کودک آزاری باید فقر فرهنگی، اقتصادی و مشکلات ذکر شده را برطرف کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر