jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۷۱۳۱۱   ۲۸ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۰:۰۸

اردک‌های حنایی، قوهای محجوب، طاووس‌های رنگین کمانی،‌ جغد‌های شاخ‌دار، طوطی‌های هزاررنگ که تخمه آفتابگردان می‌شکنند، پلیکان‌ها، مرغ‌های دریایی سپید، لک‌لک‌هایی که روی یک پا یله شده‌اند، عقاب‌های مغرور، قرقاول‌های مهاجم و چابک، کبک‌های خواب‌آلود، بلدرچین‌های پرناز....

اینها همه ساکنان پیشنهاد آخر هفته ما هستند، پیشنهاد این هفته ما باغ است، باغ، باغ، باغ پرندگان اصفهان.
باغ پرندگان اصفهان به  عنوان بخشی از پارک جنگلی ناژوان، در مساحتی 55 هزار متر مربعی و دقیقا در 5 کیلومتری غرب پل وحید، سرپناه 5 هزار قطعه پرنده شده است و یکی از معدود پارک‌های  پرندگان خاورمیانه به حساب می‌آید.

اگر با پرندگان پارک حرف زدید و آنها رو برگرداندند یا واکنش‌هایشان مثل قناری خانگیتان نبود که هر وقت می‌گویید بخوان می‌خواند و هر وقت می‌گویید ساکت شو، ساکت می‌شود، علت این است که خیلی از پرندگان این پارک فارسی را نمی‌فهمند چون از هندوستان، سریلانکا، استرالیا و  کشورهای آفریقایی به پارک آورده شده‌اند.

مبادا خیال کنید همین که چند ساعتی در پارک  بچرخید، دنیای شگفت پرندگان را فتح کرده‌اید‌! بیش از 7 هزار و600  گونه پرنده در دنیا وجود دارد و پارک پرندگان با این همه زیبایی فقط اندکی از آنها را در خود جای داده است.
 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها