jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۴۹۴۸۶   ۲۳ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۷:۵۸

تغییرات در سری A پایان‌ناپذیر است

بوچی؛ جوان‌ترین مربی کالچو

به‌کارگیری کریستین بوچی به عنوان سرمربی جدید تیم پسکارا سبب شده وی با 36 سال سن تبدیل به جوان‌ترین مربی شاغل در فصل رو به پایان لیگ فوتبال ایتالیا شود. پیشتر این عنوان در اختیار آندریا استراماچونی، مربی سی و هفت ساله اینترمیلان بود، ولی بوچی که جای کریستیانو برگودی مربی معزول پسکارا را گرفته، روی دست استراماچونی بلند شده است.

بوچی به سومین مربی پسکارا در این فصل از پیکارهای کالچو تبدیل شده است. برگودی بعد از شکست صفر بر یک پسکارا برابر اودینزه که این تیم را از نو در قعر جدول لیگ ایتالیا نشاند، از کار برکنار شد. وی به نوبه خود از ماه نوامبر (آبان) جای جووانی استروپا را در پسکارا گرفته، اما نتوانسته بود نتایج ضعیف این تیم را پایان بخشد. در زمان برکناری برگودی، پسکارا 18 بازی از 27 مسابقه خود در فصل 2013 ـ 2012 سری A را به رقبایش واگذار کرده بود و فرق چندانی بین شرایط این تیم و همگنانش در قعر جدول ـ که پالرمو و سیه‌نا بوده‌اند ـ وجود نداشت. از تعدد برکناری مربیان در کالچو همین بس که انتصاب بوچی، دوازدهمین تغییر مربی را در فصل جاری موجب شد. در میان تیم‌هایی که دست به این کار زده‌اند، پالرمو پیشتاز بوده است، زیرا سه بار مربیانش را عوض کرده است. این تیم فصل جاری را با جوزپه سانینو شروع کرد و جان پیه‌رو گاسپرینی بعد از گذشت فقط چند هفته جانشین او شد و مدتی بعد آلبرتو ماله‌سانی به جای وی آمد و این پایان قصه نبود و بتازگی ماله‌سانی هم کنار رفت و گاسپرینی دوباره سکاندار شد. با این همه دستاوردهای فصل رو به پایان سری A هنوز با رکورد جدیدی که فصل پیش در این زمینه به ثبت رسید، برابری نیافته است. در آن فصل 19 مربی برکنار شدند و اشتهای پایان‌ناپذیر سران باشگاه‌ها برای رسیدن به نتایجی بهتر، امنیت شغلی مربیان را به حداقل رساند.

به واقع اگر آنتونیو کونته در یوونتوس و والتر ماتزاری را در ناپولی نادیده بگیریم، در دو سال اخیر هیچ مربی دیگری در سری A احساس امنیت نکرده و جایش غیرقابل تسخیر نشان نداده است.

Football Italia/ وصال روحانی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر