jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۴۸۷۸۱۹ ۲۶ تير ۱۳۹۱  |  ۱۸:۲۷

در حالی که سیلویو برلوسکنی در مورد بازگشت رسمی اش به صحنه سیاست موش و گربه بازی می کند، براساس یک نظرسنجی که امروز منتشر شد، " کاوالیئره" (لقب برلوسکنی) بدترین فرد در تاریخ معاصر ایتالیا معرفی شده است.

به گزارش روز دوشنبه جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فرانسه، انستیتو دموس در یک نظرسنجی از ایتالیایی ها پرسیده است: چه افرادی در تاریخ 30 ساله اخیر این کشور نقش مثبت و چه افرادی نقش منفی داشته اند.

به گفته 55 درصد از پرسش شوندگان پایان حکومت برلوسکنی در نوامبر 2011 امری فرخنده بوده و تاثیر مثبتی در تغییر سیاست ایتالیا داشته است، در همین حال 64 درصد پرسش شوندگان گفته اند که ورود برلوسکنی در سال 1994 به صحنه سیاست کشور تاثیری منفی بر جای گذاشته است.

همچنین 54 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی ابراز کرده اند که در 30 سال اخیر سیلویو برلوسکنی منفی ترین نقش را در سیاست کشور داشته و تنها 13 درصد نقش او را مثبت دانسته اند. مترجم: بهرام افتخاری.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر