رییس جمهوری سابق پاکستان قصد دارد با وجود تهدید به دستگیری، تا پایان ماه جاری میلادی به کشور بازگردد.
کد خبر: ۴۵۰۶۵۷

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پرویز مشرف رییس جمهوری سابق پاکستان روز یکشنبه از بازگشت قریب الوقوع خود به این کشور خبر داد.

وی بدون اشاره به احتمال دستگیری اش در صورت بازگشت به پاکستان، اعلام کرد خود را برای شرکت در انتخابات آتی این کشور آماده می کند.

این در حالی است که روز شنبه مقامات قضایی پاکستان از بازداشت مشرف در صورت ورود به خاک پاکستان خبر دادند. وی به کوتاهی در تامین امنیت جانی  بی نظیر بوتو در زمان سوء قصد سال 2008 در راولپندی متهم است.
 
رییس جمهوری سابق پاکستان در پیامی که به طرفداران خود در کراچی داده زمان بازگشتش به کشور را بین بیست و هفتم تا سی ام ژانویه اعلام کرده است. به ادعای مشرف، طرح چنین مسائلی بی اساس بوده و در راستای ترساندن وی و جلوگیری از حضور مجددش در عرصه سیاسی پاکستان عنوان می شود.
 
مشرف که در سال 1999 در یک کودتای بدون خونریزی نواز شریف نخست وزیر این کشور را برکنار کرد در سال 2001 رییس جمهوری این کشور شد و در سال 2008 پس از آنکه مجلس پاکستان او را تهدید به استیضاح کرد از سمت خود کناره گیری نمود و از آن زمان تاکنون در لندن و دبی زندگی می کند.

این در حالی است که برخی رسانه ها از تلاش مشرف برای جلب حمایتهای سیاسی و مالی عربستان از وی برای بازگشت مجدد به قدرت در پاکستان خبر داده اند.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها