jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۵۹۶۸ ۳۱ خرداد ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۲

این روزها تکنولوژی حتی در طراحی و ساخت بازی‌ها و سرگرمی‌ها هم حرف اول را می‌زند و جذابیت‌های آن باعث شده است تا این حوزه به صنعتی جهانی وپر چالش تبدیل شود و هر ماه تولید و عرضه یک بازی رایانه‌ای متفاوت یا ورود یک شرکت تولیدکننده جدید در صدر اخبار قرار گیرد.

گواه این ادعا را می‌توان از طرفداران بازی‌های رایانه‌ای جویا شد که هفته گذشته شاهد بزرگ‌ترین رویداد سالانه این صنعت در E3 بودند. نمایشگاه سرگرمی‌های الکترونیکی یا E3 چند سالی هست که به عنوان معتبرترین و مهم‌ترین نمایشگاه مرتبط با صنعت بازی‌های ویدئویی شناخته می‌شود. این نمایشگاه که توسط انجمن تولیدکنندگان نرم‌افزارهای سرگرمی (ESA) برگزار می‌شود، بهانه‌ای است تا تمام علاقه‌مندان صنعت بازی‌های ویدئویی و رایانه‌ای دور هم جمع شوند.

نمایشگاه سرگرمی‌های الکترونیک امسال هم در حالی در مرکز کنفرانس شهر لس‌آنجلس ایالت کالیفرنیا به کار خود پایان د اد که حضور بیش از 400 شرکت مرتبط با این صنعت از حدود 90 کشور دنیا، بیش از 45هزار بازدیدکننده و رویکرد تازه نسبت به بازی‌های سه‌بعدی در کنار رقابت بر سر کنترل حرکت، آن را به یکی از موفق‌ترین نمایشگاه‌های سال‌های اخیر مبدل کرده بود.

در این نمایشگاه، شرکت‌های بزرگی از جمله سونی و مایکروسافت طی کنفرانس‌های چند ساعته، علاوه بر ارائه آمار و ارقامی از دستاوردهایشان، به معرفی محصولات جدید نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود پرداختند؛ اما یکی از جذاب‌ترین دستاوردهای این نمایشگاه را می‌بایست پروژه تکمیل شده مایکروسافت با نام کینکت دانست. این پروژه که برای کنسول‌های Xbox 360 جدید آماده شده، امسال با تغییر نام به کینکت، همراه با نمایش بعضی بازی‌ها مانند جنگ ستارگان و بازی‌های ورزشی در نمایشگاه ارائه شد.

به این ترتیب نمایشگاه E3 به عرصه بزرگی برای رقابت بزرگان فناوری تبدیل شده است و در جریان آن شرکت‌های تولیدکننده فعال در صنعت بازی‌های کامپیوتری بخصوص تولیدکنندگان کنسول‌ها، برای جذب خریداران بیشتر و بازاریابی به رقابت می‌پردازند.

بهاره صفوی / گروه دانش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

این روزها با شیب کمی شاهد افزایش ابتلا، مراجعه به بیمارستان‌ها و نیز مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا در بازه سنی ۵ تا ۱۷سال هستیم. افزایش ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا می‌تواند به‌خاطر ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشور باشد.

هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر