jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۳۱۲۴۴۰   ۲۸ بهمن ۱۳۸۸  |  ۱۱:۴۰

معاون برنامه‌ریزی و نظارت صدا و سیما اعلام کرد؛سازمان صدا و سیما برای رسیدن به نقطه اوج 1000 میلیارد تومان کسری بودجه دارد تا حوزه‌های فنی و تولید در حد اعلا اداره شود.

حسن خجسته معاون برنامه‌ریزی و نظارت صدا و سیما درباره گلایه تهیه‌کنندگان از بودجه که منجر به تاخیر یا توقف پروژه‌ها می‌شود به مهر گفت:سازمان صدا وسیما برای رسیدن به نقطه اوج 1000 میلیارد تومان کسری بودجه دارد. تهیه‌کنندگان هم حق دارند گلایه داشته باشند. منابع سازمان کم است و باید این کسری جبران شود تا حوزه‌های فنی و تولید در حد اعلا اداره شود.

وی در ادامه افزود:مسئله بودجه در سازمان صدا وسیما از دغدغه گذشته است و ما تنها رسانه‌ای در دنیا هستیم که با 1000 شبکه رقابت می‌کنیم. در بقیه دنیا 10 تا 15 شبکه را دریافت می‌کنند و بقیه شبکه پول پرداخت می‌شود. به هر حال وقتی پیامی ساده گفته شود تا اینکه در قالب نمایش بیان شود فاصله زیادی دارد.

خجسته درباره بودجه مجموعه‌های الف ویژه گفت: مشکلات ما برای مجموعه‌های الف ویژه 10 برابر است چون هزینه‌های زیادی می‌طلبد. اگر شهرک تلویزیونی راه‌اندازی شود مسلماً بخشی از مشکلات ما برطرف می‌شود. البته تاسیس این شهرک در برنامه توسعه پنجسال کشور دیده شده و اگر تصویب شود نه تنها قدم بزرگی است بلکه به کاهش هزینه‌ها هم کمک می‌شود و حتی بخشی از سرمایه را هم برگشت می‌دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر