jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۲۸۸۵۴۶   ۳۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۴:۰۹

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در راستای اجرای طرح تحول نزاجا 12 پادگان نیروی زمینی جابجا می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر از گرگان، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان امروز پنجشنبه در مراسم تودیع ارشد نظامی استانهای گلستان، مازندران و خراسان شمالی در گرگان افزود: این پادگانها یا در حال جابجایی بوده و یا در حال مطالعه برای جابجایی هستند.

وی اظهار داشت: پادگانهای مشهد، تبریز، بیرجند، اهواز و .. از جمله پادگانهایی هستند که مطالعات جابجایی آنها در دست اقدام است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جابجایی پادگانها را از جمله اولویتهای نیروی زمینی برشمرد و گفت: نزاجا در جابجایی پادگانها بسیار جدی است.

فرمانده نزجا بیان داشت: در نظم نوین جهانی، مناطقی که از نظر اقتصادی و .. جایگاه ویژه ای دارند، مدنظر ابرقدرتها بوده و درصدند تا برای تسلط بردنیا بر انرژی دنیا مسلط شوند.

امیرسرتیپ پوردستان عنوان کرد: دشمن افغانستان را به بهانه مبارزه با طالبان و عراق را به بهانه داشتن سلاحهای کشتار جمعی اشغال کرد درحالیکه افغانستان کشور بی دفاعی بود که ارتش منسجم نداشت.

وی عنوان کرد: آمریکائیها اکنون در عراق و افغانستان گرفتار شده اند و فکر نمی کردند دچار مشکل شوند و پیش بینی هایشان نادرست از آب درآمد.

پوردستان از آمادگی کامل نیروهای مسلح خبر داد و گفت: آمادگی نیروهای مسلح، حمایت مردم و فرماندهی هوشمند نیروهای مسلح اجازه تعدی دشمنان را نمی دهد.

وی با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای ایجاد تفرقه در کشور و بین گروهها و مذاهب مختلف اظهار داشت: ایجاد یاس و ناامیدی، توسعه فساد و بی بندباری و مواد مخدر از جمله تهدیدات نرم دشمنان است.

امیر سرتیپ پوردستان افزود: هدف ازطرح پروژه ایران هراسی به این دلیل بوده تا ایجاد تفرقه در کشور داشته باشند و آمار فروش سلاحشان را افزایش دهند، درحالیکه با فرماندهی هوشمند کل قوا و هوشیاری ملت، توطئه ها اثری ندارد.

در این مراسم از زحمات امیر محسن ملک محمدی فرمانده قبلی لشکر 30 گرگان قدردانی و امیر سرتیپ دوم ستاد منصور خمری به عنوان فرمانده جدید معرفی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.