jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۵۲۵۴   ۲۷ خرداد ۱۳۸۲  |  ۲۱:۵۵

هفته بیست و پنجم رقابت های لیگ برتر با توفیق نسبی قعرنشینان جدول پایان یافت . در اهواز دیدار پرافت وخیز استقلال اهواز و استقلال تهران با حساب 2بر یک به سود استقلال اهواز خاتمه یافت .

برای میزبان امیر خلیفه اصل و برای آبی پوشان تهرانی اکبرپور گلزنی کردند. در تهران ملوان شروع خوبی داشت و با ثبت دو گل همه را مبهوت کرد. ملوان که پیش از سفر به تهران 6بازیکن خود را اخراج کرده و با بازیکنان جوان به دیدار پیروزی رفته بود نبردی جانانه برای کسب 3 امتیاز بازی داشت و در نهایت با حساب 3بر 2 میهمان نامدار خود را شکست داد. پژمان نوری زننده دو گل ملوان و یکی از چهره های شاخص این بازی بود. دیگر گل سفیدپوشان انزلی را جلال شیرزاد به ثمر رساند. دو گل پیروزی هم توسط استیلی و رافت زده شد. در کرج تیم سایپا با 3 گل برق را شکست داد تا صعودی چشمگیر را تجربه کند. در مشهد تیم ابومسلم با نتیجه 3بر یک پیکان را از پیش رو برداشت و در نهایت پاس هم در ورزشگاه شهید دستگردی نفت را با حساب 4بر 2 مغلوب ساخت . این هفته تلاش و اضطراب تیمهای قعر جدولی نکته قابل توجه بازیها بود. شاید پیروزی استقلال اهواز بر استقلال تهران و ملوان بر پیروزی در هیچ موقعیت زمانی و مکانی دیگری بجز این هفته ثبت نشود؛ اما انگیزه فرار از سقوط به اندازه انگیزه قهرمانی قدرتمند و قوی است . با اتفاقاتی که در هفته بیست و پنجم افتاد بازیهای هفته بیست و ششم از حساسیت و جذابیت فوق العاده ای برخوردار شد و همه منتظر خواهند بود تا تیمهای سقوط کننده به لیگ دسته اول و همین طور نایب قهرمان را بشناسند. در هفته پایانی 7دیدار زیر به صورت همزمان راس ساعت 18 آغاز می شود: نفت با ابومسلم در آبادان ، پیکان با سایپا در ایران خودرو، سپاهان با پاس در نقش جهان ، برق با ذوب آهن در حافظیه ، استقلال تهران با فجر سپاسی در تختی ، فولاد با پیروزی در اهواز و ملوان با استقلال اهواز در انزلی . در پایان هفته بیست و پنجم سپاهان کماکان با 52امتیاز در بالای جدول دیده می شود و تیم های پاس با 42امتیاز ، پیروزی (41) ، فجر (39) ، سایپا (35) ، پیکان با 34امتیاز (+1) ، فولاد با 34امتیاز (تفاضل صفر) ، ذوب آهن با 34امتیاز (4) ، استقلال (32) ، برق (29) ، استقلال اهواز (27) ، ابومسلم (26) ، ملوان (25) و نفت (23) به ترتیب در رده های دوم تا چهاردهم جدول جای دارند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

پرسپولیس؛ یک ذهن برنده

برای ریشه‌یابی موفقیت این روزهای پرسپولیس که بعد از چهار قهرمانی متوالی در لیگ‌ برتر باز هم یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل است، باید در ابتدا به یک مثال اشاره کنم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر