jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۷۸۲۸   ۱۷ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۰:۴۲

گروه سیاسی: خبرگزاری فارس عصر دیروز از ورود غیرقانونی یک فروند هواپیمای آمریکایی به حریم هوایی ایران خبر داد که جنگنده‌های کشورمان آن را مجبور به فرود کردند، اما ساعتی بعد در خبر دیگری اعلام کرد که این هواپیما متعلق به ناتو بوده است. فارس نوشت، این هواپیمای متعلق به ناتو، حامل نظامیانی از ملیت‌های مختلف همچون مجارستان بوده است که از مسیر ترکیه به سمت پایگاه‌های ناتو در افغانستان در پرواز بود. براساس این گزارش پس از ورود غیرقانونی این هواپیما به مرزهای هوایی ایران، این هواپیما توسط جنگنده‌های ایرانی از استان‌های شمالی کشور به سمت فرودگاه مهرآباد تهران هدایت شد.

یک مقام نظامی گفت: پس از بازجویی از نظامیان ، بررسی اسناد و تجهیزات همراه آنان، سوءنیت این افراد احراز نشد و اجازه پرواز این هواپیما صادر شد. شنیده شد برخی دولت‌ها از جمله مجارستان از دولت ایران به خاطر این واقعه عذرخواهی کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر