jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۱۱۲۰   ۱۸ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۰:۴۲

حمل و نقل شهری، یکی از معضلات کشور است که امروزه با وجود وسعت کلانشهرهایی چون تهران، این مساله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است. ایمنی در حین رانندگی بخصوص راندن موتورسیکلت یکی از ارکان استفاده از این وسیله نقلیه است. همان گونه که می‌دانیم، استفاده از کلاه ایمنی به عنوان یکی از ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین شیوه‌های ایمن‌سازی، یکی از ابتدایی‌ترین و بهترین راه‌ها برای تامین و صیانت از حیات انسان‌ها در عرصه حمل و نقل با این وسیله نقلیه است.

آمار نشان می‌دهد که:‌

بیشتر صدمات و تلفات ناشی از تصادف موتورسیکلت به دلیل وارد شدن ضربه به ناحیه سر و گردن بوده که این امر ضرورت به‌کارگیری قطعی کلاه ایمنی را به صورت یک عادت مطلوب و مهم نشان می‌‌دهد؛ به طوری که با سوار شدن روی موتورسیکلت، استفاده از کلاه ایمنی مانند چرخاندن سوئیچ برای روشن کردن موتورسیکلت و حتی پیش از آن به عنوان یک اقدام اصلی از مجموعه اعمال شروع رانندگی است.

انسان همواره در پی یافتن راهکارهایی برای حفظ سلامتی و آسایش خود است و عادت به انجام اعمال و رعایت مسائل ایمنی می‌تواند نقش موثری در حفظ امنیت و سلامتی هر فرد داشته باشد. با به‌کارگیری مداوم اصول ایمنی از جمله استفاده از کلاه ایمنی برای تامین سلامتی خود می‌توان به سالم ماندن آحاد جامعه نیز کمک کرد.

بیایید خود را موظف به استفاده از کلاه ایمنی کنیم و پیش از روشن کردن موتورسیکلت  خود، کلاه ایمنی را بر سر بگذاریم و با آسودگی خاطر بیشتری سفر را شروع کنیم. بدون این که نیاز به هیچ اجبار و جریمه‌ای وجود داشته باشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر