jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۹۴۸۲   ۲۷ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۹

دادگاهی در شهر بارسلون اسپانیا یک چوپان مغربی را به جرم هواپیماربایی به 5سال زندان محکوم کرد.

این فرد که محمد العوفی و مغربی تبار است ، به اتهام ربودن یک فروند هواپیمای تجاری مغربی در ماه اوت سال 1999متهم بود و از همان سال برای تشکیل دادگاه در زندان به سر می برد. این شهروند 47ساله مغربی ، هواپیمای مزبور را وادار به نشستن در فرودگاه «ال پرات » شهر بارسلون کرده بود. به ادعای مقامات اسپانیایی ، العوفی خواستار گذراندن دوران محکومیت خود در اسپانیا شده است و اعلام کرده که تحت هیچ شرایطی حاضر به بازگشت به مغرب نیست . مقامات قضایی شهر بارسلون اسپانیا حکم حبس این شهروند مغربی را از 15سال به 5سال کاهش داده اند ؛ زیرا العوفی در زندان دچار اختلالات روانی شده است . خبرگزاری افه ، طی گزارشی در این زمینه می نویسد: العوفی ممکن است بزودی از زندان آزاد شود؛ زیرا از سال 1999تاکنون در زندان به سر می برد و در صورت آزاد شدن به زور از این کشور اخراج خواهد شد. العوفی پیش از اقدام به هواپیماربایی به کار چوپانی در مغرب اشتغال داشت و برای فرار از مغرب ناچار به ربودن یک هواپیمای تجاری مغربی شده بود. وی مدعی است که یک گروه مافیایی او را وادار به سوءقصد علیه پادشاه مغرب کرده بود و او با هواپیماربایی قصد داشت از چنگ آنان بگریزد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر