آشنایی با جیپ رانگلر الکتریکی کانسپت

یک‌ قدم به سمت آینده (+فیلم و تصاویر)

یک طرح مفهومی جدید از خودروی لامبورگینی یک خودروی مفهومی با شمایلی جالب توجه را نشان می دهد که با سیستم جابجایی شبیه به تانک قادر خواهد بود به راحتی از میان شن و حتی سنگلاخ عبور کند.
کد خبر: ۱۳۶۹۰۶۹

به گزارش جام جم آنلاین، خودروهای ساخت شرکت لامبورگینی‌ همیشه از لحاظ مهندسی شگفت‌انگیز بوده‌اند، اما زمانی که طراحان تصمیم به ارتقای آنها می‌گیرند، این شگفتی حتی بیشتر نیز می‌شود.

این همان کاری است که مایکل هریتزکریگ با مدل جدید لامبورگینی به نام «LMXX2» انجام داده است.

از تصاویر می‌توان دید که این خودروی مفهومی به جای چرخ‌های رایج، دارای آج‌های غول پیکری است که دور تا دور ماشین چرخیده‌اند و بنابراین واضح است که می‌تواند حتی سخت‌ترین و صعب العبورترین مسیرها مانند تپه‌های شنی، سنگلاخ‌ها و جاده‌های خاکی را به راحتی پشت سر بگذارد.

جالب اینجاست که هریتزکریگ در مورد این طراحی خلاقانه می‌گوید آن را خیلی با عجله برای رسیدن به مهلت یک مسابقه اینستاگرامی طراحی کرده است.

رقابتی که او به آن اشاره می‌کند «مسابقه AGP» در اینستاگرام است که از شرکت کنندگان خواسته است با استفاده از کلمات کلیدی "کویر+لامبورگینی+آینده" طرحی را طراحی کنند.

هریتزکریگ می‌گوید: شب قبل از پایان مهلت ارسال آثار با خودم فکر کردم که ایتالیایی‌ها چه نوع دیوانگی را در پیش خواهند گرفت و در حالی که تجربه‌ رانندگی در تپه‌ های شنی را داشتم، می‌دانستم که تمام قسمت زیرین ماشین باید توانایی حرکت در شرایط دشوار را داشته باشد. بنابراین باید شبیه به یک تانک باشد. اما برای اینکه دید سرنشینان مختل نشود، باید این زنجیر را از سقف عبور می‌دادم.

وی افزود: من به سرعت دست به کار شدم و از یک برنامه نرم افزاری مخصوص برای خلق آنچه در سرم بود، ظرف یک ساعت استفاده کردم. سپس طرح خودم را در سه نما ارائه کردم.

این طراح می‌گوید، تمام فرآیند خلق این طراحی، پنج ساعت طول کشیده است و البته با در نظر گرفتن کارایی و قدرت ساخته شده است.

وی می‌گوید: زمانی که به سرعت در حال مدل‌سازی سه‌بعدی بودم، به برخی از ویژگی‌ها فکر می‌کردم، مانند زاویه دادن به بخش‌های بالای زنجیر، به طوری که هنگام بازگشت به جلو کمی آیرودینامیک‌تر باشد و موانع را بهتر پشت سر بگذارد. همچنین به اضافه کردن یک بال عقب که بیشتر شبیه به یک گلگیر است تا یک عنصر برش هوا فکر کردم.

وی ادامه داد: می‌خواستم تا جایی که ممکن است روی سقف خودرو از شیشه استفاده شود تا سرنشینان کمتر احساس در قفس بودن داشته باشند.

هریتزکریگ می‌گوید: من انتظار دارم که این طراحی وزن زیادی نداشته باشد تا بتواند حتی از شیب‌دارترین تپه‌ های شنی نیز به راحتی بالا برود. البته در واقعیت می‌دانم که ساخت این طرح به طرز وحشتناکی از لحاظ مهندسی پیچیده است.

در حال حاضر این طراحی تنها مجموعه‌ای از چند تصویر است، اما چه کسی می‌داند، شاید لامبورگینی برای ایجاد یک نسخه واقعی از آن الهام بگیرد.

عکس | لامبورگینی تانک‌ نما

عکس | لامبورگینی تانک‌ نما

عکس | لامبورگینی تانک‌ نما

منبع: ایسنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها