منابع نظامی در کره جنوبی و ژاپن اعلام کردند که کره شمالی یک فروند موشک بالستیک را به سمت دریای شرقی شلیک کرده است.
کد خبر: ۱۳۶۸۸۸۲

به گزارش جام جم آنلاین، رسانه‌های محلی بامداد یکشنبه از شلیک یک پرتابه توسط ارتش کره شمالی خبر دادند.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد همسایه شمالی، یک فروند موشک بالستیک را به سمت دریای شرقی شلیک کرده است.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، گارد ساحلی ژاپن نیز گفت این پرتابه نامشخص که احتمالا موشک بالستیک است، به سمت دریای ژاپن شلیک شده است.

بر اساس این گزارش، پرتاب آزمایشی امروز موشک بالستیک توسط پیونگ‌یانگ، هجدهمین قدرت‌نمایی این کشور در سال جاری میلادی (۲۰۲۲) است که بعد از دستور «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برای لغو ممنوعیت خودخواسته بر آزمایش‌های موشکی و اتمی انجام می‌شود.

فقط یازده روز قبل بود که ارتش کره جنوبی خبر داد دولت پیونگ‌یانگ موشک بالستیک قاره‌ پیمایی را با قابلیت حمل کلاهک اتمی آزمایش کرده است.

به گزارش فارس، بعد از آن، شورای امنیت سازمان ملل جلسه‌ای را برای تشدید تحریم‌ها علیه کره شمالی، به بهانه آزمایش‌ های موشکی اخیر، برگزار کرد اما قطعنامه آمریکا وتو شد.

کره شمالی از سال ۲۰۰۶ ذیل تحریم‌ های سازمان ملل قرار گرفته است، محدودیت‌هایی که شورای امنیت به طور پیوسته - و به اتفاق آرا - در طول سال‌های اخیر در تلاش برای قطع بودجه برنامه‌های تسلیحات اتمی و موشکی بالستیک پیونگ یانگ، آنها را تشدید کرده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۳ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها