jamejamonline
دانش فناوری کد خبر: ۱۳۳۵۴۶۴   ۱۲ شهريور ۱۴۰۰  |  ۱۴:۴۰

به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی اتحادیه اروپا

واتس‌اپ ۲۶۷ میلیون دلار جریمه شد

واتس‌اپ به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی اتحادیه اروپا، ۲۲۵ میلیون یورو (معادل ۲۶۷ میلیون دلار) جریمه شده است. این شرکت اعلام کرده است که قصد درخواست تجدیدنظر دارد.

title
به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از ورج، کمیسیون حفاظت از داده‌های ایرلند (DPC) این تصمیم را در یک حکم خلاصه شده ۸۹ صفحه‌ای منتشر کرد و خاطرنشان کرد که واتس‌اپ به شهروندان اتحادیه اروپا در مورد نحوه استفاده از داده‌های شخصی آنها، از جمله نحوه اشتراک‌گذاری این اطلاعات با شرکت مادر خود یعنی فیس‌بوک، به درستی اطلاع نداده است.

در حال حاضر به واتس‌اپ دستور داده شده که سیاست حفظ حریم خصوصی خود را به‌روز کند و نحوه اطلاع‌رسانی به کاربران در مورد نحوه اشتراک‌گذاری داده‌هایشان را تغییر دهد. این امر موجب می‌شود که سیاست‌های شرکت با مقررات عمومی حفاظت از داده‌های اروپا (GDPR) که بر نحوه جمع‌آوری و استفاده شرکت‌های فناوری از داده‌ها در اتحادیه اروپا نظارت می‌کند، مطابقت پیدا کند. مقررات عمومی حفاظت از داده‌های اروپا در ماه مه سال ۲۰۱۸ به اجرا درآمد و واتس‌اپ یکی از اولین شرکت‌هایی است که تحت این مقررات تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

سخنگوی واتس‌اپ در این رابطه بیان کرده است که این شرکت در مورد این تصمیم تقاضای تجدیدنظر خواهد کرد. وی می‌گوید: «واتس‌اپ متعهد به ارائه خدمات امن و خصوصی است. ما همواره تلاش کرده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که اطلاعات ارائه شده از سوی ما شفاف و جامع است و این کار را ادامه خواهیم داد. ما با تصمیمی که روز گذشته در مورد شفافیتی که در سال ۲۰۱۸ به مردم ارائه داده‌ایم موافق نیستیم و مجازات‌ها کاملاً نامتناسب است.»

تصمیم کمیسیون حفاظت از داده‌های ایرلند با تحقیقی در سال ۲۰۱۸ آغاز شد. این دومین جریمه بزرگی است که بر اساس مقررات عمومی حفاظت از داده‌های اروپا وضع شده است. در ماه تیر سال جاری نیز، آمازون به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی اتحادیه اروپا به رکورد ۸۸۷ میلیون دلار جریمه محکوم شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها