jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۵۷۵۱   ۱۴ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۹:۲۷

شاهزاده انگلیسی در گفت و گو با اپرا وینفری؛

می ترسیدم تاریخ تکرار شود

یک هفته ای از سلب مسئولیت نوه ملکه انگلیس از تمامی وظایف سلطنتی می گذرد. این خبر یک جنجال گسترده خبری بود و برخی رسانه ها نیز پیش بینی می کنند به زودی او حتی از خط جانشینی سلطنت هم خارج می شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، هری نوه ملکه انگلیس و همسرش مگان مارکل سال گذشته به طور موقت از انجام وظایف سلطنتی کنار کشیدند.

یک هفته پیش هم کاخ سلطنتی انگلیس اعلام کرد این دو دیگر هیچ وظیفه ای در قبال مسئولیت های سلطنتی نخواهند داشت و عناوین علیحضرت و علیاحضرت نیز از آنان سلب شده است.

هری نوه ملکه انگلیس و دومین پسر ولیعهد چارلز است. مادر او دایانا در سال 1997 در یک سانحه مشکوک رانندگی در گذشت. ملکه الیزابت و شوهرش فیلیپ 99 ساله همچنان در مظان اتهام قتل عروس سابق خود هستند.

دایانا فردی روشنفکر بود که با قوانین سفت و سخت خاندان سلطنتی هرگز کنار نیامد و در نهایت از چارلز جدا شد. او یک بار در مصاحبه ای گفت که ترجیح می دهد ملکه قلب ها باشد تا ملکه انگلیس.

هری و همسرش مگان اخیرا در یک مصاحبه با اپرا وینفری مجری مشهور و تاثیرگذار آمریکایی شرکت کردند. این مصاحبه به عنوان آخرین دلیل جدایی قطعی و همیشگی هری از خاندان سلطنتی و وظایف مربوط به آن ذکر می شود و رسانه های انگلیسی و آمریکایی بر این باورند او دیگر هرگز نمی تواند به خاندان سلطنتی برگردد.

هری در این گفت و گو اظهار داشت که نمی خواسته «تاریخ تکرار شود». منظور او سانحه رانندگی برای مادرش بود که 24 سال پیش رخ داد و منجر به مرگ او شد. هری در آن زمان 13 سال داشت.

این حرفی کنایه آمیز بود. بسیاری می گویند او می ترسید تا آن اتفاق اینبار برای همسرش مگان رخ دهد. از حرف هری دو برداشت می شود. نخست اینکه او همانند بسیاری از طرفداران مادرش دایانا خاندان سلطنتی بریتانیا را در مرگ مادرش دخیل می داند.

برداشت دیگر این است که منظور او از جمله «تاریخ تکرار شود» در واقع ترس او از پاپاراتزی ها است. روایت دیگر از مرگ دایانا این است که او از هتل محل اقامت خود در پاریس به دلیل ترس از پاپاراتزی ها از در عقب خارج شد اما باز هم تحت تعقیب آنها قرار گرفت. سرعت بالای ماشین برای فرار از دست این عکاسان در نهایت به تصادف و مرگ او و همراهش ختم شد.

هری در بخش دیگری از مصاحبه با اپرا که با انتقادات گسترده رسانه های انگلیسی مواجه شده گفت: او گفت: «من کاری را انجام دادم که هر پدر و هر شوهری انجام می دهد. من باید خانواده ام را از اینجا {خاندان سلطنتی} بیرون می آوردم.»  

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر