jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۵۷۵۱   ۱۴ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۹:۲۷

شاهزاده انگلیسی در گفت و گو با اپرا وینفری؛

می ترسیدم تاریخ تکرار شود

یک هفته ای از سلب مسئولیت نوه ملکه انگلیس از تمامی وظایف سلطنتی می گذرد. این خبر یک جنجال گسترده خبری بود و برخی رسانه ها نیز پیش بینی می کنند به زودی او حتی از خط جانشینی سلطنت هم خارج می شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، هری نوه ملکه انگلیس و همسرش مگان مارکل سال گذشته به طور موقت از انجام وظایف سلطنتی کنار کشیدند.

یک هفته پیش هم کاخ سلطنتی انگلیس اعلام کرد این دو دیگر هیچ وظیفه ای در قبال مسئولیت های سلطنتی نخواهند داشت و عناوین علیحضرت و علیاحضرت نیز از آنان سلب شده است.

هری نوه ملکه انگلیس و دومین پسر ولیعهد چارلز است. مادر او دایانا در سال 1997 در یک سانحه مشکوک رانندگی در گذشت. ملکه الیزابت و شوهرش فیلیپ 99 ساله همچنان در مظان اتهام قتل عروس سابق خود هستند.

دایانا فردی روشنفکر بود که با قوانین سفت و سخت خاندان سلطنتی هرگز کنار نیامد و در نهایت از چارلز جدا شد. او یک بار در مصاحبه ای گفت که ترجیح می دهد ملکه قلب ها باشد تا ملکه انگلیس.

هری و همسرش مگان اخیرا در یک مصاحبه با اپرا وینفری مجری مشهور و تاثیرگذار آمریکایی شرکت کردند. این مصاحبه به عنوان آخرین دلیل جدایی قطعی و همیشگی هری از خاندان سلطنتی و وظایف مربوط به آن ذکر می شود و رسانه های انگلیسی و آمریکایی بر این باورند او دیگر هرگز نمی تواند به خاندان سلطنتی برگردد.

هری در این گفت و گو اظهار داشت که نمی خواسته «تاریخ تکرار شود». منظور او سانحه رانندگی برای مادرش بود که 24 سال پیش رخ داد و منجر به مرگ او شد. هری در آن زمان 13 سال داشت.

این حرفی کنایه آمیز بود. بسیاری می گویند او می ترسید تا آن اتفاق اینبار برای همسرش مگان رخ دهد. از حرف هری دو برداشت می شود. نخست اینکه او همانند بسیاری از طرفداران مادرش دایانا خاندان سلطنتی بریتانیا را در مرگ مادرش دخیل می داند.

برداشت دیگر این است که منظور او از جمله «تاریخ تکرار شود» در واقع ترس او از پاپاراتزی ها است. روایت دیگر از مرگ دایانا این است که او از هتل محل اقامت خود در پاریس به دلیل ترس از پاپاراتزی ها از در عقب خارج شد اما باز هم تحت تعقیب آنها قرار گرفت. سرعت بالای ماشین برای فرار از دست این عکاسان در نهایت به تصادف و مرگ او و همراهش ختم شد.

هری در بخش دیگری از مصاحبه با اپرا که با انتقادات گسترده رسانه های انگلیسی مواجه شده گفت: او گفت: «من کاری را انجام دادم که هر پدر و هر شوهری انجام می دهد. من باید خانواده ام را از اینجا {خاندان سلطنتی} بیرون می آوردم.»  

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر