jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۹۷۹۰۰   ۰۸ دی ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۳

خصوصیات بدترین همسر دنیا

نشانه های بدترین همسر دنیا

ویژگی ها و نشانه های بدترین همسر دنیا را بشناسید و اگر دارای این خصوصیات هستید برای جلوگیری از فروپاشی زندگی مشترک، رفتارهای خود را تغییر دهید.

نشانه های بدترین همسر دنیا

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ، انتخاب همسر، یکی از مهم ترین و سرنوشت سازترین انتخاب زندگی هر فرد است. همسر خوب در روزهای سخت زندگی همراه و پشتیبان همسر بوده و مایه آرامش اوست و سبب پیشرفت زندگی در امور مختلف می شود. همسر خوب، در تربیت فرزند نیز موفق است و فرزندانی با سلامت روان تربیت می کند که در جامعه موفق هستند.

بدترین همسر دنیا

خصوصیات بدترین همسر دنیا

در ادامه ویژگی های همسر بد را آورده ایم، اگر این ویژگی ها را در خود دیدید، باید بپذیرید که همسر بدی هستید و هرچه زودتر باید خودتان را تغییر دهید.

نپذیرفتن اشتباه

به رفتار خود دقت کنید، اگر اشتباهاتی را انجام داده اید اما هرگز نمی پذیرید که کارتان درست نیست و مدام در حال آوردن دلیل و توجیه برای کارهایتان هستید، رفتار شما ایراد دارد پس واقع بین باشید و اشتباه خود را بپذیرید.

کنترل نکردن رفتار

اگر هنگام بحث یا صحبت همسرتان بدون فکر کردن سخن می گویید و به او حرف هایی ناخوشایندی می زنید که او را دلخور و ناراحت می کند و به او توهین کرده و او را تحقیر می کنید و پس از مدتی ادعا می کنید که منظوری نداشته و همسرتان بد متوجه منظور شما شده است، شما یکی از ویژگی های همسران بد را دارا هستید.

نادیده گرفتن حق همسر

همسران بد در زنگی مشترک همیشه همسر خود را نادیده می گیرند، این رفتار آنها باعث می شود همسربه این باور برسد که نظر، ایده و حتی وجود او هیچ اهمیتی ندارد. این رفتار غیر قابل تحمل را کنار بگذارید و همیشه به خودتان حق ندهید و به حق همسرتان در تمام جوانب زندگی اهمیت دهید.

وابستگی بیش از حد

یکی از خصوصیاتی باعث ایجاد مشکل در زندگی مشترک می شود، وابستگی بیش از حد به همسر است. همسران انحصارطلب و وابسته، سلطه گر هستند و دوست دارند همیشه همسر خود را کنترل کرده و همسرشان تحت فرمان او باشد. زندگی با چنین همسری مشکل است.

نشانه های بدترین همسر دنیا

لذت بردن از آزار شریک زندگی

برخی از همسران به دلایل اختلالات روحی از آزار همسر خود لذت می برند و بی دلیل یا با کوچک ترین بهانه طرف مقابل در زندگی مشترکشان را از لحاظ جسمی و روحی مورد آزار و اذیت قرار می دهند.

عدم مسئولیت پذیری

افراد بی مسئولیت، نسبت به پیامدهای اقدامات خود بی توجه هستند. به افراد بی مسئولیت نمی توان اعتماد کرد. افراد بی مسئولیت آنچه را دوست دارند انجام می دهند و اهمیتی نمی دهند که پس از آن چه اتفاقی می افتد.

مسئولیت پذیری مهارتی است که با افزایش سن، در مدرسه و در زندگی آموخته می شود. وقتی فردی مسئولیت پذیر نیست، این صفت می تواند تأثیر منفی بر زندگی او بگذارد. افرادی که مسئولیت پذیر نیستند اغلب در روابطشان دچار مشکل می شوند.

در اولویت قرار ندادن همسر

یکی از ویژگی های همسران بد این است که آنها همسر خود را در اولویت قرار نمی دهند و عادت به رفیق بازی دارند یا به مادرشان وابستگی شدید داشته و او اولویت زندگیشان است. این رفتار سبب دلخوری همسر و بروز مشکل در زندگی می شود.

وفای به عهد نکردن

اگر مدام زیر قول هایتان می زنید و این عادت بد را سالهاست با خود دارید، ادامه این رفتارتان همسرتان را فرسوده و رنجور خواهد کرد. شما با زیر قول زدن هایتان به او بی احترامی می کنید و ارزشی برای رابطه تان قائل نیستید پس هرچه زودتر این رفتارتان را تغییر دهید.

همسر دروغگو

دروغ پایه های زندگی مشترک را متزلزل می کند. دروغگویی عادت بدی است که به راحتی در رفتار انسان جا خوش می کند و می تواند زندگی مشترک را نابود سازد. همسر دروغگو با وقاحت تمام به چشم های شما نگاه می کند و به شما دروغ می گوید. زندگی با چنین فردی مشکل است و او قابل اعتماد نیست.

حسادت

حسادت یکی دیگر از ویژگی های بد در هر فردی است. همسران حسود همیشه همسرخود را کنترل می کنند. او دوست ندارد همسر را از دست بدهد، بنابراین ممکن است به رفتارهای ناسالمی دست بزند تا خیالش راحت باشد.

همسران حسود همیشه از پیروزی ها و موفقیت های شما ناراضی هستند و از اتفاق های خوب زندگی شما می ترسند بنابراین نه خودشان رنگ شادی را دیده و نه همسرشان رنگ خوشی را می بیند.

خیانت

متاسفانه در جامعه ما خیانت شوهر به زن و یا بالعکس بسیار رواج یافته است. همسران خیانتکار جزو بدترین همسران هستند. توجه نمایید خیانت همیشه داشتن رابطه جنسی نیست بلکه گرم گرفتن با جنس مخالف و برقراری رابطه عاطفی عمیق با او نیز خیانت محسوب می شود و ویران کننده ی رابطه ی زناشویی است.

تنبلی

همسران تنبل همه چیز را حاضر و آماده می خواهند و نسبت به دیگران متوقع هستند و زندگی بسیار سطح پایینی دارند. این ویژگی بد سبب می شود که شما همیشه مسئولیت زندگی را به تنهایی به دوش بکشید و در زندگی مشترک خسته و فرسوده شوید.

مخفی کاری

همسرانی که مخفی کاری می کنند و با نیرنگ و فریب خواسته های خود را با اهمیت تر از خواسته های همسرشان قرار می دهند و کاری که خودتشن دوست دارند در خفا انجام می دهند، در زندگی مشترک با مشکل روبرو می شود زیرا بعد از مدتی این مخفی کاری ها فاش می شود و مشکلات شروع می شود. آنها از نظر همسر خود جزو بدترین همسرانند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر