jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۹۳۳۵۴   ۲۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۲۲:۳۱

وقتی عصبی هستم بیشتر می خورم ، جمله ای که بسیار شنیده اید و شاید هم دچار آن هستید و متخصصان آن را بولیمیا می نامند. برخی از نشانه های پرخوری عصبی باید شما را نگران کنند.

نشانه های پرخوری عصبی که سلامتی بدن را تهدید می کند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از شیعه نیوز ،پرخوری و بی اشتهایی عصبی هر دو اختلالاتی هستند که در تغذیه و برنامه غذایی افراد ایجاد می شود. در بی اشتهایی بیماران مصرف غذا را به شدت محدود می کنند اما برعکس در بیماران پرخوری عصبی افراد نمی توانند خود را در خوردن غذا کنترل کنند و در مقایسه با بیماران بی اشتها تمایل دارند سنگین تر باشند.
نشانه های پرخوری عصبی
 
همانطور که در بالا گفته شد پرخوری عصبی نوعی اختلال در خوردن است اما در بیشتر مواقع ریشه در تصورات بدن دارد به همین دلیل در بین خانم ها رایج تر از آقایان است نه به این معنی که آقایان اصلا دچار این اختلال نمی شوند در واقع در آقایان کمتر دیده می شود.
یک و نیم درصد از زنان آمریکایی در طول زندگی ازبیماری پرخوری عصبی رنج می برد اگرچه در اندام شان مشهود نیست اما در واقع درخطر اختلالات اعصاب مصرف مواد قرار می گیرند به همین منظور در این بخش به نشانه های پرخوری عصبی می پردازیم.

نشانه های پرخوری عصبی که باید شما را نگران کند

زیاد خوردن
یکی از نشانه های پرخوری عصبی خوردن مقدار زیادی غذا در مدت زمان کوتاه است انقدرکه شروع به استفراغ می کنند چون از غذاهای ملین و ادرارآور استفاده می کنند اگرچه یافتن این نشانه ها به همین سادگی نیست چون این بیماری خردمندانه عمل می کند و عادی به نظر می رسد چون و زن طبیعی دارند و برخلاف افراد بی اشتها توانا هستند اما در حقیقت خجالت میکشند و تصور منفی از اندام شان دارند.

پرخوری باعث مشکلات دندانی می شود

خوردن دائمی و وابستگی دائمی به غذا باعث بیماری های دهانی مثل آسیب مینای دندان پوسیدگی دندان دندان درد کج و معوج شدن دندان کاهش بزاق دهان توسعه غده بناگوشی مشکلاتی دربلعیدن غذا میشود آسیب و مشکلات دندانی به دلیل استفراغ های مکرر است.
وقتی به دندانپزشک مراجعه کنید متوجه این اختلال خواهد شد مطالعات نشان داده که 16 درصد از دندان پزشکان و 28 درصد متخصصان بهداشت دهان متوجه اختلال خوردن میشود.
کم آبی و عدم تعادل الکترولیت در بدن
کم ابی در اثر استفراغ زیادیامصرف غذاهای ملین است که باعث عدم تعادل الکترولیت در بدن می شود طبق مطالعات انجام شده از 168 نفر بیمار پرخوری عصبی 82 نفر از آنها عدم تعادل الکترولیت دارند الکترولیت مواد معدنی ضروری است که نقش حیاتی را درحفظ فعالیت بدن مثل خون فعالیت های ماهیچه ی ایفا می کند عدم تعادل الکترولیت به دلیل از دست دادن پتاسیم بدن خطرناک است بی نظمی ضربان قلب هم یکی از عوارض این بیماری است.

اختلالات خلق از عواقب پرخوری 

افسردگی عصبانیت اختلال در خوردن موجب بیماری های روانشناسی افسردگی می شود مطالعات اخیر نشان داده اختلال اعصاب در کودکان بیشتر موجب می شود که در معرض خوردن باشند .عصبانیت در این افراد اغلب به دلیل افزایش وزن ناشی از پرخوری است و همچنین این افراد نسبت به سایرین تغییرات حال دارند

پرخوری باعث مشکلات معده و روده می شود

در پر خوری شکم آخرین جایی است که غذا در آن قرار می گیرد معمولا دل پیچه باعث می شود غذایی که خورده اند بیرون بریزد به دلیل اسید معده که از نای و مری بیرون می گذرد موجب مشکلات معده و روده می شود و آماس خونریزی معده را در پی دارد . این افراد زخم معده هم دارند پرخوری روی حرکات شکم هم تاثیر می گذارد و مثلا ممکن است منجر به اسهال یایبوست شود.

پرخوری باعث تغییرات در عادت ماهانه می شود

پرخوری مواد مغذی در بدن را محدود می کند در خانمها و دختران جوان موجب تغییراتی در عادت ماهانه می شود افسردگی اعصبانیت و اختلالات دیگر روانشناسی وضع را بدتر می کند

تاثیرات پرخوری بر اختلالات پوستی

پرخوری عصبی روی پینه، خراشیدگی یا خون مردگی دست یا انگشتان تاثیر می گذارد .این اتفاق زمانی رخ می دهد که استفراغ تحریک میشود خونریزی چشم و خراش صورت هم ممکن است اتفاق بیافتد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تحول در روابط تهران و مسکو

تحول در روابط تهران و مسکو

در شرایط فعلی، روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه، هم از حیث جنبه‌های تجاری و اقتصادی و هم از نظر ابعاد منطقه‌ای، بین‌المللی و امنیتی حائز اهمیت است.

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر