مغز ما به تمرین و ورزش نیاز دارد. و ورزش مغر حل معماها و تست هوش است. معماها و تست هوش یک راه عالی برای آموزش مغز شما هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا چندین تست هوش تصویری جذاب را باهم ببینیم و حل کنیم.
کد خبر: ۱۲۹۰۰۳۸

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ساعد نیوز،  جواب تست هوش در انتهای همین مطلب قرار داده شده ولی سعی کنید قبل از دیدن جواب، خودتان فکر کنید و به جواب برسید.

تست هوش شماره 1)

در تصویر زیر چند شماره وجود دارد.

 

تست هوش شماره 2)

شماره پارکینگ چند است؟

 

تست هوش شماره3)

 

کدام یک از افراد حاضر در تصویر زیر از اسباب بازی فروشی دزدی کرده اند؟ فقط تیزبین ها میتوانند جواب بدهند.

راهنمایی: دزد، پسربچه نیست.

 

 

 

تست هوش شماره 4)

زنی دوستش رابه صرف شام بـه خانه ي خود دعوت می کند. او برای شام کباب و پوره ي سیب زمینی درست میکند. برای دسر، زن یک سیب را دو نیم میکند، یک نصفه ي آن رابه همراه مقداری خامه ي شیرین بـه دوستش می دهد و بقیه ي خامه در ظرف دیگری باقی می ماند.

 

 

زنِ میزبان نصفه ي خودش از همان سیب را میخورد. دوست زن بر اثر مسمومیت می میرد، اما زنِ میزبان علیرغم این کـه از همان سیب خورده بود، زنده می ماند. چـه اتفاقی افتاده اسـت؟

 

تست هوش شماره 5)

شما 2 سطل آب با ارتفاع یکسان دارید، در داخل سطل اول دمای آب 25 درجه سانتیگراد و در سطل دوم دمای آب 25 درجه فارنهایت است.

شما درون هر سطل یک سکه می اندازید، خب سکه در کدام سطل زودتر به ته آن می رسد؟

 

تست هوش شماره 6)

 

در اینجا چهار ظرف آب متصل به هم وجود دارد. شیر آب را باز می کنیم. آب با فشار ملایم درون ظرف اول می ریزد. آیا می توانید حدس بزنید کدام ظرف قبل از بقیه، بصورت کامل پر خواهد شد؟

 

 

تست هوش شماره 7)

 

یک شاهزاده خانم دریک برج زندانی شد. او فهمید کـه میتواند از طریق درب چهارم فرار کند. اما فقط ۳ درب وجود دارد. چگونه او میتواند درب شماره ۴ را پیدا کند؟

 

 

تست هوش شماره 8) شلیک گلوله

کدام سوراخ روی دیوار اول از همه از شلیک گلوله بوجود آمده است؟

 

 

تست هوش شماره 9)

شما در اتاق وسطی یک خانه ی سه اتاقه گیر افتاده اید. این اتاق فقط یک پنجره دارد که با میله های آهنی پوشیده شده است. اما هر دو اتاق کناری درهایی برای خروج از خانه دارند.

در اتاق سمت چپ دو آدمکش حضور دارند که منتظرند تا به محض ورود شما به اتاقشان، شما را به قتل برسانند.

در اتاق سمت راست هم یک دستگاه اسلحه ی لیزری که با نور خورشید کار می کند تعبیه شده که به محض قرار گرفتن شما در دامنه ی دید آن، شلیک کرده و شما را خواهد کشت.

حالا چگونه از این خانه فرار می کنید؟

 

 

تست هوش شماره 10)

 

دونالد از خواب بیدار می شود و متوجه می شود که در اتاقی که ۴ در خروج دارد، گیر افتاده است. در این اتاق لحاف، مقداری غذا و خوراکی، یک بطری آب و گالن بزرگ آب وجود دارد. یعنی دونالد از تشنگی و گرسنگی نخواهد مرد.

وقتی دونالد تصمیم می گیرد از یکی از درها خارج شود، صدایی را می شنود که در مورد خطرات موجود در پشت هر در به او هشدار می دهد.

  • در پشت در اول یک اتاق ۵۰ متری مملو از گازهای سمی قرار دارد.
  • در پشت در دوم یک بمب وجود دارد که به محض باز شدن در منفجر خواهد شد.
  • در پشت در سوم و چهارم مارهای سمی و یک کوسه گرسنه وجود دارند.

دونالد کدام در را باید برای خروج انتخاب کند؟ چرا؟

 

< پاسخ های معما و تست هوش >

 
 

پاسخ تست هوش شماره 1)

ده حالت امكان پذير است.

پاسخ تست هوش شماره 2)

شکل را بچرخانیم، شماره87 بدست می اید.

پاسخ تست هوش شماره 3)

دزد، زنی اسـت کـه لباس زرد بـه تن دارد. طبق راهنمایی، دزد، پسر بچه نیست. از طرفی، این اسباب بازی فروشی عروسک هاي کوچکی مثل خرس داخل کیف زن یا خرگوش داخل ساک مرد نمی فروشد.

این اسباب بازی فروشی توپ می فروشد و زنی کـه لباس زرد پوشیده یکی از توپ ها را زیر لباسش پنهان کرده، طوریکه باردار بنظر برسد.

 

 

پاسخ تست هوش شماره 4)

زهر در خامه ي شیرین بود.

 

 

پاسخ تست هوش شماره 5)

سطل اول، چون آب در دمای 25 درجه سانتیگراد مایع است، در حالی که در دمای 25 درجه فارنهایت به یخ تبدیل می شود.

 

پاسخ تست هوش شماره 6)

ظرف شماره 3 جواب صحیح می باشد.

پاسخ تست هوش شماره 7)

 

 

پاسخ تست هوش شماره 8)

 

سوراخ دومی از همه زودتر شلیک شده است. چون ترک هایی که از شلیک های اول و سوم بوجود آمده است وقتی به ترک های شلیک دوم رسیده اند متوقف شده اند.

 

پاسخ تست هوش شماره 9)

 

منتظر شوید هوا تاریک شود و سپس به اتاق سمت راست بروید. از آنجا که اسلحه ی لیزری با نور خورشید کار می کند، در تاریکی شب از کار خواهد افتاد و شما می توانید خیلی راحت از آنجا فرار کنید.

پاسخ تست هوش شماره 10)

دونالد می تواند از اتاق اول که مملو از گازهای سمی است خارج شود. برای این منظور، گالن آب را خالی کند، آن را روی سر خود بگذارد و درون این دبه ی بزرگ نفس بکشد بدون اینکه گاز سمی وارد ریه هایش شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۳ انتشار یافته: ۱
آنیتا بورگ
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۳ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۹
۴
۷
خیلی خوب بود بچه های من خیلی دقتشون رفت بالا

نیازمندی ها