زندگی خود را با زندگی دیگران مقایسه نکنید

مقایسه کردن زندگی خود با زندگی دیگران ممنوع!

یک روانشناس در خصوص آسیب‌های جبران ناپذیر مقایسه کردن زندگی خود با دیگران توضیحاتی داد.
کد خبر: ۱۲۸۶۳۰۹
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، انتخاب شریک زندگی یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های زندگی هر فردی در تمام طول زندگی اش است؛ چرا که این انتخاب می‌تواند آینده او را بسازد و تضمینی برای موفقیت او باشد. در این میان، بهترین روش برای تضمین ازدواج و افزایش شادی، تمرکز بر این موضوع است که آیا زوجین، شریک زندگی خود را به درستی انتخاب کرده اند یا خیر؟ که پاسخ به این سوال، نشان دهنده رضایت یا رضایت نداشتن طرفین از زندگی مشترکشان است.

برای این که زوجین،خوشبختی واقعی را احساس کنند باید برای زندگی مشترک خود تلاش کنند که برای این منظور، باید ذهن خود را روی افزایش شادی و حفظ دستاورد‌های خوب و خوشایند متمرکز کنند و از مقایسه کردن زندگی خود با دیگران بپرهیزند چرا که هیچ زندگی‌ای کامل و بدون نقص نیست و هر فردی ایراد‌های خاص خود را دارد و مقایسه خود با دیگران یا زندگی خود با دیگران، آفت این روز‌های زندگی زناشویی است.

مقایسه کردن زندگی خود با زندگی دیگران ممنوع!

راحیل شمسایی روانشناس  درباره تاثیر زندگی مشترک موفق در خوشبختی افراد اظهار کرد: زندگی مشترک موفق در خوشبختی افراد بسیار حائز اهمیت است. زوجین باید تمام تمرکزشان را روی زندگی خود بگذارند و برای این منظور باید تلاش کنند که زندگی مشترک فعلی و دستاورد‌های آن را با روز‌های ابتدایی آشنایی خود مقایسه کرده و تلاش کنند تا موفقیت‌های خود را در تمامی جوانب زندگی بیشتر کنند.

وی بیان کرد: زوجین باید توجه کنند که آن‌ها صرفا ظاهر زندگی افراد را می‌بینند و هیچ اطلاعی درباره بطن زندگی افراد و حقایق آن ندارند و بر این تصور هستند که همیشه زندگی‌های دیگر موفق‌تر از زندگی خودشان است. این در حالی است که ویترین اغلب زندگی‌ها به نظر خوب و مطلوب است، اما واقعیت چیز دیگری است. بنابراین، مقایسه کردن زندگی، در حقیقت، کار بی پایه و اساسی است.

این روانشناس تصریح کرد: مطالعات نشان داده است که زوجین برای لذت بردن بیشتر از زندگی و شاد زیستن، هرگز نباید رابطه خود را با زوج‌های دیگر مقایسه کنند و در عوض، باید به نکات و ویژگی‌های مثبت طرف مقابل خود توجه کنند که حس شوخ طبعی، تنوع، اعتماد متقابل، تفاهم، تمرکز بر نکات مثبت زندگی، همیاری، مشورت، احترام و دوست داشتن از آن جمله است.

شمسایی گفت: زوجین باید توجه کنند که مقایسه کردن رابطه و زندگی مشترک خود با دیگران، تخریب کننده زندگی زناشویی است وبراساس تحقیقات انجام شده، رضایت زوج‌ها از یکدیگر می‌تواند به راحتی حاصل شود، به شرطی که آن‌ها خود را با زوج‌هایی که می‌شناسند مقایسه نکنند و تمام تمرکز خود را روی نقاط مثبت طرف مقابل و زندگی مشترک خود بگذارند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته، وقتی زوجین، بکدیگر را برای ازدواج انتخاب می‌کنند، تصور و احساس خوبی به یکدیگر دارند، امّا به محض این که یکی از آن‌ها در ذهن یا زبان خود، طرف مقابل یا زندگیشان را با دیگری مقایسه کنند با دستان خود آسیب‌های جبران ناپذیری را به زندگی وارد می‌کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها