jamejamsara
سرا عمومی کد خبر: ۱۲۸۳۷۳۶ ۰۹ آبان ۱۳۹۹  |  ۰۹:۱۱

پس از طلاق، فرزندان آسیب‌های جدی از نظر شخصیتی و هوشی تجربه می‌کنند که در آینده آن‌ها تاثیرات بدی را به جا خواهد گذاشت.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،قاسم گرجی کارشناس آموزش همگانی فرماندهی انتظامی مازندران با بیان اینکه طلاق یکی از رویداد‌هایی است که آسیب‌های فراوانی را برای خانواده‌ها و جامعه به بار می‌آورد، گفت: پس از طلاق، فرزندان آسیب‌های جدی از نظر شخصیتی و هوشی تجربه می‌کنند که در آینده آن‌ها تاثیرات بدی را به جا خواهد گذاشت.

او افزود: گاهی طلاق بر اثر عدم موفقیت طرفین در برقراری ارتباط مناسب با یکدیگر رخ می‌دهد، چنین روابطی به سردی و ناسازگاری و تنش منجر شده و در نهایت وضعیت با ایجاد تشنج زیاد به جدایی کشیده می‌شود.

گرجی گفت: گاهی برخی از طرح واره‌های اولیه در تعامل با اطرافیان و یا بر اساس رویداد‌هایی در زندگی در ذهن افراد شکل گرفته که تا مدت‌های طولانی را رقم می‌زنند، چرا که فرد با این طرح واره‌ها زمینه تعامل خود با افراد پیرامون خود را رقم زده و یا حتی حرفه خود را در پیش می‌گیرد.

کارشناس آموزش همگانی فرماندهی انتظامی مازندران ادامه داد: فردی که گذشته سیاه و عذاب آوری داشته و اگر در ذهن خود در گذشته و با خاطرات تلخ گذشته زندگی کرده باشد به احتمال دچار اختلالات روانی متعددی از جمله اختلالات خلقی مثل اضطراب، استرس، افسردگی و اختلالی مثل پارانویا و یا اسکیزوفرن خواهد شد.

او افزود: این اختلالات که ویژگی اصلی آن‌ها داشتن افکار وهمی است ارتباط فرد را با پیرامونش تحت تاثیر قرار داده و باعث رنج و عذاب فرد خواهد شد.

گرجی گفت: چنین افرادی کمتر موفق به برقراری ارتباط مناسبی با اطرافیان خود شده و، چون در تعاملات اجتماعی خود موفق عمل نمی‌کنند منزوی و گوشه گیری در پیش گرفته و در نهایت روز به روز بر مشکلاتشان افزون می‌شود.

کارشناس آموزش همگانی فرماندهی انتظامی مازندران افزود: این افراد، چون قادر به دریافت مشاوره و راهنمایی از سوی افراد صاحب نظر نیستند، بیشتر اقداماتشان از روی آزمون و خطا پیشرفته و در نهایت آسیب‌های فراوانی شامل خود و اطرافیان خود می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر