jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۷۸۴   ۲۱ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۴:۳۱

سازمان هواشناسی جهانی:

کرونا هم حریف آلودگی هوا نشد

سازمان هواشناسی جهانی با انتشار بیانیه‌ای گفت: با وجود همه گیری ویروس کرونا و اعمال قرنطینه در بسیاری از شهرها و کشورها تغییرات آب و هوایی متوقف نشده است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سازمان هواشناسی جهانی (WMO)گفت: با وجود همه گیری ویروس کرونا و اعمال قرنطینه در بسیاری از شهرها و کشورها تغییرات آب و هوایی متوقف نشده است.

این سازمان که بازوی اجرایی سازمان ملل در مورد کیفیت و وضعیت جو زمین، تعامل آن با اقیانوس‌ها،‌ آب و هوایی که ایجاد می‌کند و توزیع منابع آب بر اثر این تعامل است یادآور شد: پس از کاهش موقت آلودگی هوا به دلیل اعمال قرنطینه، اکنون شاهد بازگشت شرایط آب و هوایی به روال قبل هستیم و جهان هنوز در مسیر محدود کردن افزایش درجه حرارت جهانی قرار دارد.

سازمان هواشناسی جهانی در بیانیه مطبوعاتی گفت: غلظت گازهای گلخانه‌ای در جو در سطح رکوردی قرار دارند و همچنان افزایش می‌یابند؛ پس از کاهش موقتی ناشی از قرنطینه و رکود اقتصادی، انتشار گازهای گلخانه ای در جهت سطح قبل از همه گیر شدن است.

جهان قرار است یکی از گرمترین سال‌ها در بین 5 سال گذشته را تجربه کند، روندی که احتمالاً ادامه خواهد داشت و در مسیر دستیابی به اهداف توافق شده نیست.

این گزارش تأثیرات فزاینده و برگشت ناپذیر تغییرات آب و هوایی را که بر یخچال‌ها، اقیانوس‌ها، طبیعت، اقتصاد و شرایط زندگی انسان تأثیر می‌گذارد و اغلب از طریق خطرات مربوط به آب مانند خشکسالی یا جاری شدن سیل احساس می‌شود را برجسته می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها