Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۷۵۷۸۴ ۲۱ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۴:۳۱

سازمان هواشناسی جهانی:

کرونا هم حریف آلودگی هوا نشد

سازمان هواشناسی جهانی با انتشار بیانیه‌ای گفت: با وجود همه گیری ویروس کرونا و اعمال قرنطینه در بسیاری از شهرها و کشورها تغییرات آب و هوایی متوقف نشده است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سازمان هواشناسی جهانی (WMO)گفت: با وجود همه گیری ویروس کرونا و اعمال قرنطینه در بسیاری از شهرها و کشورها تغییرات آب و هوایی متوقف نشده است.

این سازمان که بازوی اجرایی سازمان ملل در مورد کیفیت و وضعیت جو زمین، تعامل آن با اقیانوس‌ها،‌ آب و هوایی که ایجاد می‌کند و توزیع منابع آب بر اثر این تعامل است یادآور شد: پس از کاهش موقت آلودگی هوا به دلیل اعمال قرنطینه، اکنون شاهد بازگشت شرایط آب و هوایی به روال قبل هستیم و جهان هنوز در مسیر محدود کردن افزایش درجه حرارت جهانی قرار دارد.

سازمان هواشناسی جهانی در بیانیه مطبوعاتی گفت: غلظت گازهای گلخانه‌ای در جو در سطح رکوردی قرار دارند و همچنان افزایش می‌یابند؛ پس از کاهش موقتی ناشی از قرنطینه و رکود اقتصادی، انتشار گازهای گلخانه ای در جهت سطح قبل از همه گیر شدن است.

جهان قرار است یکی از گرمترین سال‌ها در بین 5 سال گذشته را تجربه کند، روندی که احتمالاً ادامه خواهد داشت و در مسیر دستیابی به اهداف توافق شده نیست.

این گزارش تأثیرات فزاینده و برگشت ناپذیر تغییرات آب و هوایی را که بر یخچال‌ها، اقیانوس‌ها، طبیعت، اقتصاد و شرایط زندگی انسان تأثیر می‌گذارد و اغلب از طریق خطرات مربوط به آب مانند خشکسالی یا جاری شدن سیل احساس می‌شود را برجسته می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر