پخش سریال «عبور از مه»، روزهای پایانی اسفند از شبکه قرآن سیما آغاز می شود.
کد خبر: ۱۲۷۵۲۲

علیرضا سبط احمدی ، تهیه کننده «عبور از مه» با اعلام این خبر به خبرنگار جام جم ، از پایان تدوین این مجموعه توسط امیر شاهوردی در ماه گذشته خبر داد و گفت: کارهای صداگذاری در حال انجام است ، ضمن این که محمد محمدعلی ساخت موسیقی سریال را به پایان رسانده و در حال میکس نهایی آن هستیم.
تیتراژ «عبور از مه» را کارگردان سریال ، شفیع آقامحمدیان به همراه امیر شاهوردی می سازد.
«عبور از مه» قرار بود در 15قسمت 30دقیقه ای تدوین شود؛ ولی به گفته سبط احمدی با نظر مسوولان شبکه در حین تولید با بازنویسی فیلمنامه به 16قسمت 40دقیقه ای افزایش پیدا کرد.
«عبور از مه» داستان یک قاری قرآن به نام داوود رستگار است که از راه صحافی روزگار می گذراند.
او که مدتهاست به دلیل تغییر شرایط شغلی و خانوادگی و روزمرگی های زندگی از قرآن دور مانده ، با اتفاقات جدیدی دوباره متوجه این کتاب آسمانی می شود و گرایش مجددی به آن پیدا می کند. نقش شخصیت اصلی این مجموعه را غلامرضا علی اکبری بازی می کند. فلور نظری در نقش همسر او ظاهر می شود و سیامک اطلسی هم پدرزن اوست.
نفیسه داستان و کاوه آهنگر، بچه های او هستند و محرم زینال زاده در نقش سیدجعفر از دوستان و هم رزمان جبهه و جنگ داوود جلوی دوربین می رود.
شهنام شهابی ، حسین سلیمانی ، حبیب ثامنیه ، پویا شمسایی و ساقی زینتی از دیگر بازیگران سریال هستند. مرتضی ضرابی که گریمور کار است ، در نقش پرویز سی دی ظاهر می شود.آخرین بازیگری که به این سریال اضافه شد، مهدی امینی خواه بود که نقش امیرحسین را بازی می کند.
همسر او به دلیل مشکلات خانوادگی مهریه اش را به اجرا گذاشته و او را به زندان انداخته است ؛ ولی داوود رستگار شخصیت اصلی داستان به کمکش می آید و از زندان آزادش می کند.سبط احمدی اشاره می کند که بازیگر اصلی کار و همچنین نقش پسر او یعنی غلامرضا علی اکبری و کاوه آهنگر قاری قرآن نبوده اند.
به همین دلیل ، از بهروز یاری پور، استاد و قاری برجسته قرآن استفاده کردیم.
بقیه عوامل و دست اندرکاران «عبور از مه» عبارتند از: طراح صحنه و لباس: نازی پرتوی زاده ، صدابردار: سعید احمدی.
پخش «عبور از مه» تا 13فروردین 86ادامه خواهد داشت.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها