jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۴۶۹۹ ۰۷ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۱:۰۱

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که یک آزمایش بزاق ساده می‌تواند وجود یک نشانگر زیستی پروتئین را که از وقوع حمله قلبی خبر می‌دهد، فقط در ۱۰ دقیقه تشخیص دهد.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، اگر این آزمایش نمونه اولیه در مطالعات آینده تأیید شود، می‌تواند سرعت تشخیص و درمان بیماران مبتلا به مشکلات قلبی عروقی را به طور چشمگیری تسریع کند.

در طی سکته قلبی که معمولاً به عنوان حمله قلبی شناخته می‌شود، سطح پروتئینی به نام تروپونین به سرعت در جریان خون بیمار افزایش می‌یابد. هر حمله قلبی بلافاصله تشخیص داده نمی‌شود. علائمی مانند درد قفسه سینه، حالت تهوع و خستگی می‌تواند برخی از علائم باشند؛ بنابراین هنگامی که بیمار با این علائم به اورژانس مراجعه می‌کند، پزشکان به سرعت آزمایش خون را برای اندازه‌گیری سطح تروپونین انجام می‌دهند. به طور کلی حدود یک ساعت طول می‌کشد تا نتیجه آزمایش خون مشخص شود.

«روی وست ریچ» (Roi Westreich)، محقق این مطالعه از انجمن قلب و عروق اروپا گفت: یک نیاز اساسی برای آزمایش ساده و سریع تروپونین برای بیمارانی که درد قفسه سینه دارند، وجود دارد. در حال حاضر برای اندازه گیری تروپونین از آزمایش خون استفاده می‌کنند، اما ما در این مطالعه روشی جدید برای اندازه‌گیری آن ارائه کردیم و آن آزمایش بزاق بود.

طی این مطالعه یک روش پردازش جدید برای حذف تشخیص پروتئین از نمونه بزاق توسعه داده شد. نتایج اولیه امیدوارکننده بود و محققان با آزمایش بزاق نیز توانستند در ۸۴ درصد مواقع آن کار را صحیح و بادقت انجام دهند.

محققان اظهار کردند نتیجه آزمایش مذکور تنها در ۱۰ دقیقه نمایش داده می‌شود و میزان تروپونین مشخص می‌شود. این آزمایش می‌تواند به کسانی که دارای مشکلات قلبی عروقی هستند به عنوان یک ابزار تشخیصی جدید کمک کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر