jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۹۷۲۲ ۰۶ تير ۱۳۹۹  |  ۲۳:۰۶

کلافگی و خستگی در اوقات فراغت معنی ندارد وقتی دنیایی از بازی‌های فکری جذاب، سرگرم‌کننده و آسان برای انجام دادن وجود دارد.

title

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، یکی از راه‌های سپری کردن اوقات فراغت و زمان‌های آزاد، انجام بازی‌های فکری است تا هم شما را سرگرم کند و هم از فکر و ذهن‌تان در مسیر درست استفاده شده باشد. در این گزارش چند بازی فکری جذاب معرفی می‌شود.

اتللو؛ سفید و سیاه علیه هم

اتللو یک بازی استراتژیک است که بین ۲ بازیکن انجام می‌شود. بازی با مهره‌هایی انجام می‌شود که دو روی سفید و مشکی دارند و باید آنها را روی صفحه‌ای چید. هر بازیکن ۳۲ مهره دارد و شروع کننده بازی بازیکن دارای مهره سیاه است.

هر یک از بازیکنان به نوبت فرصت دارند که مهری‌ای را روی صفحه قرار دهند. هدف از این بازی تصاحب مهر بیشتر است.

یعنی هر یک از بازیکنان باید تلاش کند تا با محاصره کردن مهره‌های حریف، با برگرداندن مهره به رنگ دیگر، آن را از آن خود کند.

اگر به خوبی حواس‌تان به بازی نباشد و استراتژی درستی برای بازی نچینید ممکن است به راحتی شکست بخورید.

وقتی تمام صفحه پر شود و یا هیچ کدام از دو طرف حرکتی نداشته باشند، بازی به پایان می‌رسد و بازیکنی که تعداد مهره‌های بیشتری روی صفحه بازی داشته باشد برنده می‌باشد.

جنگا؛ سازه‌ای نباید فرو بریزد

جنگا یک بازی هیجان‌انگیز است که بیشتر از هر چیزی به تمرکز نیاز دارد. این بازی به وسیله مکعب مستطیل‌های چوبی انجام می‌شود.

تعداد بازیکن مشخصی برای این بازی وجود ندارد و همه اعضای خانواده یا دوستان می‌توانند کنار هم جنگا بازی کنند.

در ابتدا به وسیله قطعه‌های چوبی، سازی‌ای بلند ساخته می‌شود. هر ردیف از قطعه‌ها باید بر خلاف ردیف قبلی چیده شود تا بتوان به راحتی آنها را از بین سازه بیرون آورد بدون اینکه سازه فرو بریزد.

هر یک از مکعب‌ها را باید از طبقات سازه بیرون کشید و بر روی سازه قرار داد تا طبقات آن بلند و بلندتر شود.

اوایل بازی، کار چندان دشوار به نظر نمی‌آید اما هرچه منافذ داخل سازه بیشتر می‌شود، احتمال تخریب نیز بیشتر است.

باید حواس‌تان را حسابی جمع کنید و تمرکز داشته باشید چون اگر کمی دست‌تان بلرزد ممکن است سازه فرو بریزد و شما بازنده بازی شوید.

فکر بکر؛ مهره‌های رنگی رمزآلود

فکر بکر همانطور که از نامش نیز مشخص است یک بازی فکری است که بر مبنای رمزگذاری و رمزگشایی انجام می‌شود. این یک بازی دو نفره است که یک نفر نقش رمزگذار و دیگری نقش رمزگشا را ایفا می‌کند.

بازی بر روی تخته‌ای حفره دار انجام می‌شود که به وسیله مهره‌های رنگی پر می‌شود. رمزگذار یک ردیف ۴ خانه‌ای را با مهره‌های رنگی پر می‌کند و رمزگشا باید حدس بزند که این چیدمان به چه صورت است.

او ۱۲ ردیف خالی دارد و این یعنی ۱۲ فرصت برای پیدا کردن رمز درست. هر بار که رمزگشا ردیفی می‌چیند، رمزگذار به وسیله مهره‌های کوچک راهنما، او را در رسیدن به جواب کمک می‌کند. برنده کسی است که بتواند سریع‌تر رمز را پیدا کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر