رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران گفت: برای محافظت در برابر ویروس کرونا، اصول بهداشتی بویژه شستشوی دست‌ها بصورت مکرر را رعایت کنند.
کد خبر: ۱۲۴۶۲۲۰
چند توصیه برای پیشگیری از ویروس کرونا

به گزارش جام جم آنلاین، ایرج خسرونیا روز شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: در حال حاضر ویروس کرونا به کشور وارد نشده اما باید همه مردم در گروههای سنی مختلف آگاه و هشیار باشند که ممکن است این ویروس از کشورهای مختلف به داخل سرایت کند، به این دلیل همواره رعایت اصول بهداشتی می تواند سلامت آنها را در برابر این ویروس ایمن کند.

وی اظهار داشت: شستشوی مدام دستها با آب و صابون و یا مواد ضدعفونی کننده و جلوگیری از عطسه و سرفه بسیار ضروری است زیرا علائم ویروس کرونا بسیار شبیه به سرما خوردگی و آنفولانزا بوده تب، سردرد و بدن درد، سرفه و آبریزش بینی و علائم تنفسی مانند تنگی نفس می تواند از علایم این ویروس باشد.

خسرونیا ادامه داد: ویروس کرونا از طریق سرفه و عطسه، یا دست زدن به دست یا صورت فرد آلوده یا لمس کردن چیزهایی که افراد آلوده به آن دست زده اند انتقال می یابد، بنابراین افراد پس از استفاده از وسایل نقلیه عمومی دست های خود را با آب و صابون ضدعفونی کنند.

این متخصص داخلی تصریح کرد: به احتمال زیاد ویروس کرونا به کشور نیز وارد خواهد شد اما باید با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم در خصوص رعایت اصول بهداشتی، بتوانیم سلامت جامعه را در برابر این ویروس حفظ کنیم.

خسرونیا به مردم توصیه کرد ویتامین c، سبزیجات و میوه‌جات زیاد مصرف کنند زیرا باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و در مقابل ویروس کرونا مقاوم عمل می کند.

ویروس کرونا به عنوان عامل این بیماری به سیستم تنفسی حمله می کند و به تدریج این سیستم را از کار می اندازد و از علائم این بیماری می توان به سرفه، تب شدید که به التهاب ریه و نارسایی کلیه منجر می شود.

تاکنون تعداد تلفات ویروس جدید کرونا در چین به ۲۱۳ کشته رسیده و تعداد ۹۰۹۶ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند و همچنین آمارهای غیر رسمی از ابتلای ۱۲ هزار و ۱۶۷ نفر به این بیماری خبر می‌دهد.

سازمان جهانی بهداشت به دلیل شیوع ویروس در خارج از چین «شرایط اضطراری جهانی» اعلام کرده و آن را «شیوع بی سابقه» توصیف کرده است.

نشانه‌های بیماری کرونا در کشورهای دیگر هم مشاهده شده که به این شرح است: ایتالیا (۲ مورد)، فرانسه (۶ مورد)، آلمان (۵ مورد) و استرالیا (۹ مورد) و یک مورد از انتقال شخص به شخص ویروس کرونا در کشور آمریکا مشاهده شده است.

معاون کل وزارت بهداشت ایران، نیز اعلام کرده تاکنون هیچ‌گونه علائمی از ابتلا مردم ایران به ویروس کرونا مشاهده نشده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها