jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۱۸۹۰ ۱۵ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

گفت‌وگو با فریبا نادری که این شب‌ها با سریال ستایش 3 و نقشی که بازی می‌کند، مورد توجه قرار گرفته است

از دست پری‌سیما عصبانی‌ام!

با توجه به واکنش کاربران در فضای مجازی می‌توان گفت منفی‌ترین و منفورترین شخصیت فصل سوم مجموعه «ستایش» پری‌سیما با بازی فریبا‌نادری است. شخصیتی که به‌واسطه اعمال و رفتاری که در داستان و در قبال اغلب نقش‌های اصلی دارد، عنوان منفی‌ترین شخصیت سریال را بین مخاطبان از آن خود کرده است. نکته جالب این‌که این بازیگر در شرایط خاصی ایفای این شخصیت را به‌عهده داشته که در گفت‌وگو با جام‌جم به این نکات مهم اشاره کرد، اما جالب‌تر این‌که به گفته خودش با وجود شخصیت منفی که در داستان دارد، اما واکنش مخاطبان سریال در فضای مجازی به نسبت فصل دوم منطقی‌تر شده است.

خاطرم هست به دلیل نقشی که در فصل دوم «ستایش» داشتید، با واکنش‌های آزاردهنده‌ای در فضای مجازی روبه‌رو شدید. با توجه به شخصیتی که پری‌سیما در فصل سوم دارد، این بار با چه واکنش‌هایی از جانب مخاطبان این سریال روبه‌رو هستید؟
بیشتر اصرار دارند که من پول و اموال فردوس را پس بدهم. من هم در فضای مجازی اعلام کردم که به هیچ‌وجه پس نمی‌دهم! البته همان‌طور هم که شما اشاره کردید در فصل دوم با واکنش‌های بعضا بی‌رحمانه‌ای روبه‌رو شدم، اما خوشبختانه در فصل سوم در برخوردهایی که با مردم دارم یا در فضای مجازی با واکنش‌های خوبی روبه‌رو می‌شوم. این‌که به من لطف دارند و می‌گویند که چقدر نقشت را خوب بازی کرده‌ای. همین باعث دلگرمی من می‌شود. حتی اگر زمان پخش به پری‌سیما ناسزا هم بگویند، بیشتر خوشحال می‌شوم. یعنی توانسته‌ام این نقش را به‌خوبی و درست بازی کنم که برای مخاطب باورپذیر باشد و با آن همذات پنداری کنند.
آنجا که ما در کمتر سریالی با چنین شخصیت زن منفی روبه رو هستیم، زمانی که فیلمنامه را مطالعه کردید چه تصوری از این شخصیت داشتید؟
بله همان‌طور که شما گفتید در کمتر فیلمنامه‌ای با چنین شخصیتی روبه‌رو هستیم. طبیعی است وقتی این نقش به من پیشنهاد شد خیلی خوشحال شدم. گرچه به‌دلیل ویژگی‌هایی که داشت، نقش خیلی سختی بود.
نگران نبودید که هنگام پخش مخاطب نتواند چنین شخصیتی را با رفتار و اعمالی که انجام می‌دهد، بپذیرد و آن را پس بزند؟
من فکر می‌کنم مردم همه چیز را زود فراموش می‌کنند. بنابراین خیلی نگران این موضوع نبودم. اما خب در فصل دوم به‌خاطر یک‌سری اظهارنظرها خیلی ناراحت می‌شدم. اما خوشبختانه مخاطب تلویزیون به قدری باهوش و آگاه شده که مرز بین بازی و واقعیت را تشخیص می‌دهد و باید بگویم مخاطب خیلی منطقی و هوشمندانه با این موضوع برخورد می‌کند. چون در گذشته این‌گونه نبود و مردم با بازیگران نقش‌های منفی برخوردهای خوبی نداشتند.
فکر می‌کنم تا به امروز نقشی با خصوصیات پری‌سیما بازی نکرده بودید.
نقش خاکستری بازی کرده بودم اما تا این حد منفی که مخاطب را آزار بدهد، تاکنون بازی نکرده بودم.
گویا در شرایط خیلی خاصی هم در این سریال حضور داشتید و همین موضوع کار را برای شما سخت‌تر می‌کرد.
بله، حدود دو ماه بود که دخترم به دنیا آمده بود و من حس لطیف مادر شدن را تجربه کرده بودم. در چنین شرایطی باید نقش زنی به نام پری‌سیما را بازی می‌کردم که به نوعی بیمار و پر از عقده‌های درونی است. از طرفی از دخترم هم دور می‌شدم و مدام سر کار بودم. نکته مهم‌تر این‌که منفی‌ترین نقش سریال پری‌سیما بود و من با آن روحیه لطیف و پراحساس مادری این نقش را بازی کردم و تلاشم این بود که برای مخاطب باورپذیر باشد.
حالا که به عنوان مخاطب هم سریال را دنبال می‌کنید، از نتیجه کار راضی بودید؟
امیدوارم مردم راضی باشند. اما خب دوستان و همکاران به‌خصوص دوستان تدوینگر لطف داشتند و از بازی من تعریف می‌کردند و معتقد بودند که خیلی خوب توانستم شخصیت و چهره و ویژگی‌های پری‌سیما را به مخاطب ارائه بدهم. در فضای مجازی هم نظرات جالبی از سوی مردم دریافت کردم. بنابراین خوشحالم که آقای سلطانی به من اعتماد کرد و فیلمنامه و شخصیت‌پردازی خوب آقای‌مطلبی هم باعث شد مردم با این شخصیت ارتباط برقرار کنند و آن را بپذیرند.
برخی مخاطبان سریال معتقدند رفتاری که پری‌سیما دارد و این‌که وارد زندگی عمه خودش شد، کمی غیرقابل باور است. به خصوص این‌که هیچ‌گونه نکته مثبتی در این شخصیت وجود ندارد! برای شما که ایفاگر این نقش بودید، چقدر رفتار پری‌سیما برایتان باورپذیر بود؟
البته در قسمت‌های بعد نکاتی درباره این شخصیت می‌بینیم که تا حدودی حق را به او می‌دهیم که چنین رفتاری داشته باشد. با این وجود من هم چنین رفتاری را نمی‌پذیرم و با کارهایی که انجام می‌دهد موافق نیستم. اما خب در گذشته اتفاقاتی برایش رخ داده که منشاء رفتار‌هایی است که از او می‌بینیم.
در صورتی که فصل چهارم «ستایش» ساخته شود، داستان پری‌سیما به گونه‌ای هست که در آن فصل هم حضور داشته باشد؟
مشخص نیست که فصل چهارم ساخته شود و پری‌سیما هم حضور داشته باشد، اما شخصیتی که من شناختم، حتی روحش هم می‌تواند دیگران را اذیت کند.
در حال حاضر مشغول بازی در چه سریالی هستید؟
در مجموعه «از سرنوشت» بازی می‌کنم که سه فصل دارد که البته حضور من در دو فصل قبلی بیشتر است و فصل سوم هم قرار است ساخته شود و می‌توانم بگویم شخصیتی که در این سریال دارد کاملا متفاوت از پری‌سیما است و شخصیت بسیار آرامی دارد.
در سینما چطور؟ اصولا پیشنهاد کار سینمایی به شما می‌شود؟
پیشنهاد داشتم، اما کار را دوست نداشتم و فیلمنامه جذبم نکرده است. خیلی درگیر این موضوع هم نیستم که به هر قیمتی مقابل دوربین بروم و حضور داشته باشم و صرف این‌که سینماست، هر نقشی را بپذیرم. ضمن این‌که ترجیح دادم بیشتر وقتم را با دخترم بگذرانم.

«ستایش» از نگاه پری‌سیما

به نظر من سریال ستایش بی‌نقص است. هم فیلمنامه آقای مطلبی و هم پرداخت و کارگردانی آقای سلطانی به‌قدری خوب و سنجیده است که من هیچ ایرادی نمی‌توانم به کار بگیرم. ضمن این‌که من پیش از پخش هم در فضای مجازی اعلام کردم که این فصل مخاطب را شگفت زده خواهد کرد. البته من با وجود این‌که در فصل یک نبودم، اما فصل یک را بیشتر از فصل دوم دوست داشتم. با این حال به نظرم فصل سوم خیلی جذاب تر است. گرچه همین حالا هم که سریال را می‌بینم، از پری‌سیما خیلی عصبانی می‌شوم. به خصوص سکانسی که برای همسرش که به دستور خودش به قتل رسیده بود، آن‌طور ضجه می‌زد.

زینب علیپور طهرانی

رسانه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر