jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۹۷۶۳   ۰۵ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

به گزارش صبا، تصویربرداری پروژه «ایل دا» به کارگردانی راما قویدل و تهیه‌کنندگی سید علیرضا سبط‌احمدی در نیمه مرداد در مناطق روستایی شهرستان خرم‌آباد آغاز خواهد شد.

موضوع این سریال اتحاد، همبستگی و ایستادگی مردان و زنان عشایر و روستایی مناطق مرزنشین و غرب کشور در برابر متجاوزان خارجی، خائنان داخلی و وطن‌فروشان به خاک این مرز و بوم است و قصه ایثار و فداکاری مردم غرب کشور در سال‌های ۱۳۵۸ و ۱۳۵۹ را روایت می‌کند.
ایل دا به کارگردانی راما قویدل و نویسندگی نوشین پیرحیاتی در ۲۶ قسمت و ۸۰ لوکیشن (مکان فیلمبرداری) مختلف در مناطق بکر و منحصر به فرد لرستان و در فضایی کاملا روستایی و بومی تولید خواهد شد.
حضور بیش از ۱۳۵ بازیگر در نقش‌های مختلف، این پروژه را به یکی از پربازیگرترین پروژه‌های سال‌های اخیر سیمافیلم در حوزه دفاع مقدس تبدیل کرده است که حدود ۳۵ نفر از آنها از بازیگران صاحب نام سینما و تلویزیون هستند و بیش از صد نفر از بازیگران تلویزیون و تئاتر استان لرستان به نقش‌های این سریال جان‌می‌دهند.
حجم بالایی از جلوه‌های ویژه میدانی و بصری از ویژگی‌های این اثر است که عظیم محمدی و سینا قویدل این کار را برعهده دارند.
رضا خسروی که تاکنون آثار موسیقیایی او در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی شنیده شده است با بهره‌گیری از موسیقی فولکلوریک لری و آواهای محلی منطقه، موسیقی این سریال را خواهد ساخت.
در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد از عملیات پیش‌تولید مجموعه به پایان رسیده است. رضا حاج‌درویش آخرین دکورها و لوکیشن‌های پروژه را در منطقه رِیمَله و قلعه‌سنگی خرم‌آباد طراحی و آماده می‌کند و همین‌طور دلیله صوفیانی با بهره‌گیری از پوشش لباس‌های منطقه لرستان در مراحل پایانی طراحی لباس و دوخت آنها است.
در سریال ایل دا زن و مرد ایرانی تفنگ به دست و در کنار هم، از مام میهن تا پای جان دفاع می‌کنند.
مجید مظفری (صالح خان)، خسرو شهراز (نصیر خان)، فاطمه گودرزی (دا گل)، علی دهکردی (دکتر هوشنگ)، جعفر دهقان (کاکاوند)، رحیم نوروزی (ایرج)، کاظم هژیرآزاد (شیرعلی خان)، کوروش سلیمانی (شیرزاد)، امیرمحمد زند (فرهاد)، قربان نجفی (شیخ رحیم)، سینا رازانی (کریم)، مهدی صبایی (منصور)، رضا نجفی (عمو برفی)، مژگان صابری (هاویر)، بهروز چاهل (دکتر هندی)، محمدصادق ملک (جابر و قادر)، سیامک ادیب (قباد)، پویان گنجی (یاور)، میترا رفیع (گندم)، زینب قادری (راحیل)، مسعود امین‌ناجی (بهادر)، طیبه دوست (زیور)، منصور نواصری (کامل)، امید محمدنژاد (کیومرث)، فاطمه آقابابایی (ننه نازار)، مهدی افشار (گروهبان واحدی) و معصومه بافنده (آساره) در سریال ایل دا ایفای نقش خواهند کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر