jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۳۳۸۳ ۰۲ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

دانشمندان دریافتند تابش فرا بنفش نور خورشید بر جلوگیری از ابتلا به دیابت و چاقی موثر است. این اشعه روند افزایش وزن را کند می‌کند و بر کاهش علائم بیماری دیابت تاثیرگذار است.

مطالعات و پژوهش‌های جدیدی دانشمندان استرالیایی نشان می‌دهد قرار گرفتن در معرض نور خورشید در جلوگیری از ابتلا به دیابت و چاقی تاثیرگذار است.
طبق یافته‌های این مطالعه، تابش فرا بنفش (UV) روند افزایش وزن را کند کرده و علائم دیابت از قبیل سطح گلوکز و مقاومت به انسولین را در بدن انسان کاهش می‌دهد. محققان با انجام آزمایش روی موش‌ها دریافتند از فواید تابش فرا بنفش، جذب اکسید نیتریک است که از نور خورشید آزاد می‌شود. فواید و مزایای قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید در برابر ابتلا به بیماری‌های ناشی از آن، بسیار زیاد است. / مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر