jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۷۷۴۶   ۰۱ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

تهیه‌کننده «پایتخت» از توافق نهایی و انعقاد قرارداد یکساله برای ساخت سری جدید این سریال خبر داد

«پایتخت 6» به نوروز 99 می‌رسد

اوایل اسفند سال گذشته اعلام شد گروه پایتخت می‌خواهد نسخه سینمایی این اثر را برای شب عید و پخش از شبکه یک بسازد و زنده‌یاد خشایار الوند هم به سرپرستی محسن تنابنده مشغول نگارش فیلمنامه بود، اما عمر او به دنیا نبود و با فوتش ساخت این فیلم منتفی شد.

حال بعد از گذشت دو‌ماه و اندی از این ماجرا، تهیه‌کننده مجموعه‌های «پایتخت» از توافق نهایی و انعقاد قرار داد یکساله برای ساخت «پایتخت 6» خبر داد و اعلام کرد: نگارش سری جدید سریال را که قرار است برای نوروز 99 آماده شود، محسن تنابنده به‌عهده گرفته است.
الهام غفوری در گفت‌وگو با روابط عمومی سیما گفت: قراردادی یک‌ساله برای ساخت پایتخت 6 با تلویزیون منعقد شد تا هم آقای تنابنده تمرکز بیشتری روی متن داشته باشند و هم این‌که بتوانیم تمامی‌بازیگران را در اختیار داشته باشیم. وی افزود: چون امسال این قرار داد از اول سال بسته شده است و ما زمان یک ساله برای این قرارداد در نظر گرفتیم توانستیم با همه عوامل پایتخت هم قرارداد ببندیم.
این تهیه‌کننده تاکید کرد: انعقاد این قرارداد در آغاز سال کمک کرد که بتوانیم تیم سریال را جمع کرده و با بازیگران قرارداد ببندیم. خیالم از این نظر که بتوانم عوامل اصلی کار را داشته باشم، راحت شده است. چون اعتقاد دارم اگر تلویزیون بخواهد کار پایتخت را برای نوروز تولید کند با توجه به این‌که بازیگرانش پر کار هستند و در پروژه‌های دیگر حضور دارند باید از ابتدای سال این قرارداد بسته شود. غفوری با اشاره به این‌که نگارش فیلمنامه پایتخت 6 را محسن تنابنده آغاز کرده است، توضیح داد: آقای تنابنده همیشه سرپرست گروه نویسندگان و طراح فیلمنامه پایتخت بود. البته امسال زحمتش مضاعف شده است. چون پیش از این کار نگارش را مرحوم خشایار الوند به‌عهده داشت، ولی با توجه به این‌که امسال آقای تنابنده در این زمینه تنها شده فعلا شخصا نگارش را به‌عهده گرفته تا احتمالا در آینده بتوانیم نویسنده‌های دیگری را هم به کار اضافه کنیم.
این تهیه‌کننده تلویزیون خاطر نشان کرد: در حال حاضر کار متن فیلمنامه را پیش می‌بریم، بعد از این‌که متن‌ها به اندازه‌ای رسید که شرایط تولید داشته باشیم، پیش تولید را آغاز می‌کنیم و آماده تصویربرداری می‌شویم. غفوری همچنین ضمن بیان این‌که سری جدید پایتخت برای نوروز 99 ساخته می‌شود، عنوان کرد: محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین‌فر، نسرین نصرتی، بهرام افشاری، علیرضا خمسه، سارا و نیکا فرقانی اصل و هومن حاجی عبداللهی از بازیگران این سریال هستند. وی درباره ویژگی‌های سریال پایتخت 6 و ماجراهایی که در داستان قرار است، رخ دهد گفت: طراحی اولیه کار را آقای تنابنده انجام می‌دهد و من هنوز در جریان نیستم که قرار است در پایتخت 6 چه اتفاقی بیفتد و هر چه هست در فکر آقای تنابنده پخته می‌شود و شکل می‌گیرد، ولی تلاش بر این است کاری جذاب‌تر از پایتخت‌‌های قبلی باشد، این‌حساسیت در حال حاضر روی نگارش فیلمنامه وجود دارد.
غفوری در پایان درباره سرانجام فیلمی‌که قرار بود به صورت تک‌قسمتی از مجموعه پایتخت ساخته شود، گفت: آن فیلم ممکن است روزی ساخته شود، ولی با توجه به این‌که شرایط تغییر می‌کند و پایتخت هم همیشه به موضوعات روز می‌پردازد آن قصه یک قصه نیمه‌تمام ماند که ویژه نوروز 98 بود. ما خیلی تلاش کردیم که کار را به عید فطر مرتبط کنیم، اما قصه طوری طراحی شده بود که فقط مناسب نوروز و تحویل سال بود. اتفاقات به گونه‌ای رقم خورد که صبح، عید شروع می‌شد و امسال نیز چون عید، مصادف با روز پدر بود قصه بر این اساس پیش رفته بود. سال آینده نیز عید و روز پدر در یک روز نیستند که ما بتوانیم از این موقعیت استفاده کنیم برای همین فعلا برای آن اپیزود تصمیم خاصی گرفته نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها