210 سارق پایتخت به 2000 سرقت اعتراف کردند

هفت‌تیر کشی خواننده زیرزمینی

210 سارق که مرتکب 2000 سرقت در پایتخت شده بودند در عملیات پلیس پایتخت دستگیر شدند.
کد خبر: ۱۱۹۴۸۸۶

همچنین خواننده زیرزمینی که مدعی است تحت تاثیر یک صدا هفت‌تیرکشی کرده و مجرمی که دراینستاگرام دختران را فریب می‌داد، در اجرای این طرح پلیس بازداشت شدند. ماموران همچنین پنج قاتل و 21 متهم فراری را به دام انداختند.
به گزارش جام‌جم، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران بزرگ در این باره گفت: هفتمین مرحله از اجرای طرح برخورد با سارقان، مالخران و مجرمان حرفه‌ای در تهران اجرا شد. در اجرای این مرحله از طرح بیش از ۲۱۰ نفر از مجرمان، سارقان و مالخران حرفه‌ای دستگیر شدند.
وی با بیان این‌که این افراد تا کنون به بیش از ۲۰۰۰ فقره سرقت اعتراف کرده‌اند، خاطرنشان کرد: برخی از دستگیرشدگان در قالب ۴۸ باند فعالیت داشتند و همچنین ۱۲۸ نفر از مجرمان سابقه‌دار هستند. پنج قاتل و 12 محکوم فراری هم در میان دستگیرشدگان هستند.
رئیس پلیس پایتخت با بیان این‌که ۵۶ خودرو نیز از این افراد توقیف شده خاطرنشان کرد: دو قبضه سلاح کمری و ۳۰۰ دستگاه انواع گوشی تلفن همراه از جمله اقلام مسروقه مکشوفه از آنان است.
وی با بیان این‌که طرح‌های پلیس، هوشیارانه در تهران بزرگ به اجرا در می‌آید، تصریح کرد: تا به اینجا سه گروه از سارقان مسلح را در اقدام پیش‌دستانه ناکام گذاشتیم و به این افراد امان نمی‌دهیم.
به گفته رحیمی، طرح‌های پلیس تهران برای شب عید از 23بهمن در تهران آغاز شده و 211 مرکز خرید تحت پوشش قرار گرفتند.
وی با بیان این‌که طرح جمع‌آوری معتادان در سراسر تهران ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: در راستای طرح جمع‌آوری معتادان شوش، مولوی و هرندی، اقدامات ترمیمی و تثبیتی نیز در آن محلات انجام شده و 17 مسجد در این مناطق که به دلیل وجود معتادان بسته بود، بازگشایی شد. به گفته رحیمی بحث تخریب منازل پلاک قرمز، قطع برق و گاز آنها در سه منطقه شوش، مولوی و هرندی از هفته آینده شروع می‌شود، تاکنون حدود 78 باب منزل پلاک قرمز که بالغ بر 800 غرفه و خانه داخل آنها وجود دارد، پلمب شده و تشریفات کامل برای شناسایی مالکان منازل پلمب شده و تخریب آنها برابر قانون صورت می‌گیرد، این منازل به مراکز فساد و تباهی افراد تبدیل شده‌اند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: تاکنون 5000 معتاد متجاهر از سه منطقه شوش، مولوی و هرندی جمع‌آوری و به مراکز بازپروی منتقل شدند، همچنین بالغ بر 600 خرده‌فروش نیز بازداشت شدند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها