jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۶۵۵۹۱ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

دولت آمریکا در تازه‌ترین اقدام علیه روسیه، 33 فرد و نهاد روسی را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد. آمریکا همچنین تحریم‌هایی را علیه ارتش چین وضع کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه راشا تودی، تحریمهای جدید بیشتر ارتش روسیه و سازمان اطلاعات این کشور یا طرفهایی را که با این دو نهاد مراوده داشتهاند، هدف گرفته است.دولت آمریکا همچنین تحریمهایی را علیه نیروهای مسلح چین وضع کرده که در واکنش به خرید جنگندههای سوخو 35 و موشکهای اس400 از سوی روسیه بوده است. واشنگتن اعلام کرده که خرید این تجهیزات توسط ارتش چین قانون تحریمهای آمریکا درباره خرید سلاح از روسیه به خاطر الحاق کریمه را نقض کرده است. چین ده فروند جنگنده سوخوی-۳۵ و سامانه پدافند هوایی اس-۴۰۰ از روسیه خریداری کرده است.

پکن با هشدار شدید به واشنگتن درخصوص اعمال تحریم علیه نیروهای مسلح چین، تصریح کرد در صورت عدم لغو این تحریمها، آمریکا باید منتظر عواقب آن باشد. معاون وزیرخارجه روسیه نیز در هشداری جدی خطاب به دولتمردان ایالات متحده آمریکا تأکید کرد: واشنگتن با تحریم مسکو با آتش بازی میکند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

گوهری كه از دست رفت

گوهری كه از دست رفت

كل جامعه هنری ما شاید به صدهزار نفر هم نرسد كه نسبت به جمعیت 80 میلیونی كشورمان واقعا چیزی نیست ولی واقعا تسهیلاتی كه به هنرمندان می‌دهیم ناچیز است امابه‌محض این‌كه هنرمندی فوت می‌كند تازه یادمان می‌افتد كه چه گوهری را از دست داده‌ایم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر