jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۵۶۴۱۱   ۱۰ مرداد ۱۳۹۷  |  ۰۸:۰۰

زنی که غیرقانونی عقرب صید می‌کرد، هنگام خروج از مرز دو غارون بازداشت شد.

جواد علیپور، رئیس اداره حفاظت از محیطزیست تایباد گفت: نیروهای مرزبانی مستقر در پاسگاه 17 شهریور مرز دوغارون هنگام کنترل مسافران خروجی به سمت کشور افغانستان این متخلف زیستمحیطی را شناسایی و بازداشت کردند.

وی تصریح کرد: این زن متخلف 10 عدد عقرب را از قصر شیرین در استان کرمانشاه وارد تهران کرده بود که قصد خروج آنها را به سمت کشور افغانستان داشت.

زندهگیری عقرب برای فروش و بهمنظور استفادههای دارویی صورت میگیرد که هرگونه زندهگیری گونههای مذکور نیازمند مجوز زیست محیطی است.

گفتنی است شکار و صید این نوع از گونههای جانوری بنا به نظر قاضی پرونده از 30 تا 50 میلیون ریال جریمه نقدی و یک یا شش ماه محکومیت کیفری دارد. پرونده این زن بعد از رسیدگی برای محاکمه به دادگاه ارسال می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر