jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۷۵۰۷   ۲۳ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

فهرست مسن‌ترین مربیان جام‌بیست‌ویکم

کارلوس کی‌روش چهارم است

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران چهارمین مربی مسن حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است. مسن‌ترین سرمربی حاضر در این بازی‌ها اسکار واشنگتن تابارس است. او با ۷۱ سال سن هدایت اروگوئه را در این بازی‌ها بر عهده دارد.

خوسه پکرمن، سرمربی تیم ملی کلمبیا که سومین جام جهانی عمرش را تجربه میکند با ۶۸ سال سن، پس از تابارس، مسنترین سرمربی جام است. پکرمن ۳۶ سال تجربه مربیگری دارد و در سال ۲۰۱۲ هدایت کلمبیا را بر عهده گرفت. او دومین جام جهانی پیاپی خود را به همراه تیم ملی کلمبیا تجربه خواهد کرد. برخی از سرمربیان دیگر حاضر در روسیه شرایطی مشابه دارند مانند کارلوس کیروش و یواخیم لوو. با این حال پکرمن به «آقای جام جهانی» مشهور است. او از رده جوانان و بزرگسالان جام جهانی را تجربه کرده و از ۴۴ بازی ۳۳ پیروزی و چهار تساوی به دست آورده و فقط در 7 بازی شکست خورده است. این ۴۴ بازی در 4 جام جهانی زیر ۲۰ سال، زیر ۱۷ سال و دو جام جهانی با تیم ملی فوتبال آرژانتین و کلمبیا به ثبت رسیده است.

پس از پکرمن، برت فان مارویک در رتبه سوم دیده میشود. سرمربی تیم ملی استرالیا ۶۶ ساله است. کیروش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نیز در رتبه بعدی قرار دارد. او ۶۵ ساله است. جوانترین سرمربی حاضر در روسیه الیو سیسه است. او در ۴۲ سالگی تیم ملی فوتبال سنگال را در جام جهانی هدایت خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر