jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۱۴۶۲۲۶ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷  |  ۱۹:۰۰

وضع اندامی خوب فواید روان‌شناختی قابل توجهی را ارائه می‌کند. صاف نشستن نه تنها ظاهری جذاب‌تر و مطمئن‌تر به شما می‌بخشد، بلکه احساس اعتماد به نفس را در افکار خود شما نیز تقویت می‌کند.

فواید شگفت انگیز صاف نشستن

به گزارش جام جم آنلاین از عصرایران، وضع اندامی خوب چیزی است که همه خواستار آن هستند، اما اکثریت ما از آن بی بهره‌ایم. چه ساعات کاری طولانی روزانه خود را پشت میز سپری کنیم، ساعت‌ها در خانه روی مبل به تماشای تلویزیون مشغول باشیم و یا در حال رانندگی باشیم، دنیای مدرن با وضع اندامی مناسب رابطه چندان خوبی ندارد.

صندلی‌هایی که روی آن‌ها می‌نشینیم، مشوقی برای قوز کردن هستند. نمایشگرهایی که به آن‌ها خیره می‌شویم، مشوق فشار بیشتر بر گردن هستند. حتی برخی فعالیت‌ها مانند دوچرخه سواری ممکن است علیه هم ترازی ستون فقرات ما وارد عمل شوند.

اگر برای حفظ وضع اندامی خوب تلاش نکنید، ستون فقرات احتمالاً به آرامی حالتی خمیده به خود می‌گیرد و زیر فشار وزن زندگی مدرن از شکل طبیعی خود خارج می‌شود.

زمانی که وضع اندامی مناسب و طبیعی را حفظ کنید، کل بدن عملکرد بهتری خواهد داشت. در شرایطی که بازیابی وضع اندامی خوب پس از سال‌ها عادات بد دشوار است و به تلاش زیادی نیاز دارد، اما در نهایت ارزش این تلاش‌ها را خواهد داشت.

بهبود سطوح انرژی و کاهش استرس را تجربه خواهید کرد

مطالعات جدید نشان داده‌اند که حفظ وضع اندامی خوب و درست روشی عالی برای فریب دادن مغز است تا به گونه‌ای فکر کند که شما احساس انرژی و کارایی بالایی دارید، حتی اگر این‌گونه نباشد.

همان‌گونه که می‌دانید اتصال ذهن و جسم یک بزرگراه دوطرفه است. یک وضع اندامی ضعیف و خمیده این پیام که خسته هستید یا استرس دارید را به مغز ارسال می‌کند که می‌تواند احساس خستگی و استرس شما را از نظر ذهنی هرچه بیشتر افزایش دهد.

وضع اندامی خوب شرایطی متفاوت را ایجاد کرده و احساس هوشیاری، کارایی و خوشحالی بیشتر را در شما ایجاد می‌کند. همچنین، وضع اندامی خوب با کاهش خطر افسردگی پیوند خورده است.

هرچه بیشتر مثبت خواهید بود

وضع اندامی خوب فواید روان‌شناختی قابل توجهی را ارائه می‌کند. صاف نشستن نه تنها ظاهری جذاب‌تر و مطمئن‌تر به شما می‌بخشد، بلکه احساس اعتماد به نفس را در افکار خود شما نیز تقویت می‌کند.

وضع اندامی خوب به شما اجازه می‌دهد به راحتی خاطرات مثبت را به یاد آورید. به همین ترتیب، وضع اندامی نامناسب و خمیده یادآوری خاطراتی که احساس ناامیدی، ناتوانی یا منفی بودن در شما ایجاد می‌کنند را تسهیل می‌کند. اساساً صاف بودن ستون فقرات بهبود شرایط ذهن شما را نیز به همراه دارد.

مغز شما با اکسیژن بیشتری تغذیه خواهد شد

زمانی که گردن به سمت جلو خم شده و چانه به سمت جلو پیش رفته است، به عنوان مثال همانند زمانی که در حال کار با گوشی هوشمند خود هستید، در حقیقت جریان خون به سمت مغز را کاهش می‌دهید.

گردن تنها مسیر دسترسی رگ‌های خونی اصلی به مغز است. زمانی که برای مدت زمانی طولانی در این مسیر انسداد ایجاد می‌کنید، جریان خون با آزادی کمتری به گردش در می‌آید. صاف نشستن در شرایطی که عضلات گردن و شانه‌ها در آرامش هستند موجب می‌شود تا خون کافی به مغز رسیده و با اکسیژن و مواد مغذی تغذیه شود.

بهبود گوارش را تجربه خواهید کرد

زمانی که روده‌های شما به واسطه وضع اندامی نامناسب و خمیده در هم پیچیده نشده باشند، عملکرد به مراتب بهتری خواهند داشت. زمانی که غذا به نرمی از دستگاه گوارش عبور می‌کند، نه تنها احساس راحتی بیشتری خواهید داشت، بلکه راحت‌تر نیز به نظر می‌رسید. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که وضع اندامی خوب با کاهش نفخ و باد شکم ارتباط دارد.

ممکن است کاهش سردردهای خود را تجربه کنید

وضع اندامی ممکن است یکی از دلایل سردردهای شما باشد. برای بیشتر ما سفتی و ضعف گردن یکی از نتایج خیره شدن به گوشی‌های هوشمند و نمایشگرها در طول روز است.

زمانی که گردن یا عضلات قسمت بالایی پشت بدن ما به واسطه وضع اندامی ضعیف بیش از اندازه سفت شده باشند، این شرایط می‌تواند جریان خون به سمت سر را کاهش داده و احتمال ابتلا به سردردهای ناخوشایند را افزایش دهد.

کمتر با کمردرد مواجه خواهید شد

افراد بسیاری در جهان کمر درد مزمن را در برهه‌ای از زندگی خود تجربه می‌کنند. بهبود وضع اندامی می‌تواند کاهش قابل توجه فشار روی کمر را در پی داشته و به شکل‌گیری ساختاری که نیازهای ستون فقرات را برای حفظ سلامت خود و پرهیز از درد تأمین کند، منتج شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر