jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۹۴۷۷ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

اولین قدم‌ها را در سینما محکم و اساسی برداشت؛ وقتی فیلم دربند در جشنواره سی و یکم فیلم فجر به نمایش درآمد، هم توجه مخاطبان به دختر جوان این فیلم جلب شد و هم نظر داوران و منتقدان. اولین فیلم سینمایی نازنین بیاتی برای او هم نامزدی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را به همراه آورد و هم انتخاب نویسندگان و منتقدان را برای عنوان بهترین بازیگر جشنواره سی و یکم!

حالا این بازیگر جوان، اولین قدم جدی را در عرضه موسیقی بر میدارد و شاید باز هم بتواند نظر مخاطبان خاص و عام را به خودش جلب کند. نازنین بیاتی همراه حسین پرنیا در برج آزادی به صحنه میرود. کنسرت «خالی از شب ـ خالی از تو»، با حضور حسین پرنیا و نازنین بیاتی روز جمعه 21 اردیبهشت 1397 ساعت 21 و 30 دقیقه در سالن اصلی برج آزادی برگزار میشود.

نازنین بیاتی گفتار و بازیگری در این کنسرت را به عهده دارد. خالی از شب خالی از تو را حسین پرنیا آهنگسازی کرده است. این اثر برای سنتور نوشته شده و روایتگر حالات درونی انسانی استکه خود را در تنهاییهایش مرور میکند؛ از زمان تولد تا لحظه مرگ و اضطرابی که همواره همراه اوست. حسین پرنیا علاوه بر آهنگسازی و نواختن سنتور در این کنسرت، کلام را هم سروده است. او از آهنگسازان و نوازندگان سرشناس موسیقی ایران است که از جمله آثار مهمش میتوان به آلبومهای رقصانه با آواز شهرام ناظری، گلپونهها و رقص آشفته با صدای ایرج بسطامی، پادشاه فصلها با صدای علیرضا افتخاری، سوگ سپید، بانوی خیال، خشتهای اصالت (برای خرابههای تخت جمشید) و به تماشای آنچه نیست، اشاره کرد.

برای نازنین بیاتی همکاری با پرنیا فرصت ارزشمندی به شمار میرود، اگر چه او در بازیگری نشان داده دختر مستعد و توانمندی است. سابقه بازی در فیلمهایی مانند دربند، مردن به وقت شهریور، رخ دیوانه، آینه بغل، مغزهای کوچک زنگ زده و گلشیفته گواه تواناییهای بیاتی است. همکاری بیاتی با پرنیا در در قالب پروژه موسیقی ـ تجربه برگزار میشود و ندا هنگامی آن را کارگردانی میکند. یاسر یگانه که دستی در مطبوعات دارد و از نویسندگان حوزه موسیقی است و از عاشقان سعدی، تهیهکنندگی این اثر را به عهده دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر