jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۲۵۱۵۵ ۰۷ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

نگاهی به نقش‌آفرینان سریال «پرستاران»

همه آن سپیدپوشان پرهیجان

سریال پرستاران (که در سطح جهان با نام اصلی‌اش all saints یعنی همه قدیسان شناخته می‌شود)، یک مجموعه تلویزیونی استرالیایی است که با توجه به موضوع پزشکی و جذاب، شخصیت‌های ملموس و کشش‌های درام داستانش، علاوه بر استرالیا در کشورهای مختلفی چون انگلیس و ایرلند و ایران هم پخش و دیده شد. سریال‌های درام پزشکی از آن دست ژانرهای پرطرفدار برای گروه‌های مختلف مخاطبان هستند و پرستاران هم توانسته با درخشش بازیگران و دیگر عواملش، نام خود را در کنار دیگر سریال‌های برتر این ژانر چون آناتومی گری، هاوس، ای‌آر و شیکاگو مِد در سطح دنیا زبانزد کند.

پرستاران در قالب 12 فصل و مجموع 493 قسمت ساخته شد و در فاصله سالهای 1998 تا 2009 از شبکه سون نتورک روی آنتن رفت. این مجموعه، داستان پرسنل پزشکی یکی از بخشهای بیمارستانی در استرالیا را روایت میکند که بخششان به نوعی بهعنوان مازاد و اضافه بیمارستان محسوب میشود و بیمارانی را که در دیگر بخشها جایی ندارند، به اینقسمت منتقل میکنند. این قضیه موجب شده کادر درمانی این بخش از بیمارستان با مشکلات گوناگونی سر و کار داشته باشند و در کنار مسائل پزشکی، به زندگیهای شخصی خودشان نیز سرکی
کشیده شود.

جودیت مکگراوث (در نقش وان ریان)، جورجی پارکر (در نقش تری سالیوان)، جرمی کامپستون، مارتین لینز، لیبی تنر، بن تری، کریلی وایت، اریک تامسون و تمی مکینتاش از جمله بازیگران اصلی این سریال بودند که هر کدام در چند فصل حضور داشتند و سپس بنا به ضرورت قصه از مجموعه جدا شدند. در این بین فقط شخصیت وان بود که بهعنوان پرستار مسن، بداخلاق و بهانهجو و در عین حال خوشقلب گروه در تمامی 493 قسمت حضور داشت و بهعنوان اصلیترین بازیگر مجموعه شناخته شد. مکگراوث، بازیگر کهنهکار سینما و تلویزیون استرالیا بود که بعد از بازی در مجموعههایی چون پرستاران و زندانی، در سال 2017 و در 70 سالگی، در آسایشگاهی در سیدنی درگذشت.

جورجی پارکر، ایفاگر نقش تری سالیوان، سرپرستار اصلی سریال هم دیگر بازیگر استرالیایی است که عمده شهرتش را با بازی در همین مجموعه تلویزیونی کسب کرد. با این حال، پارکر بازیگر اصلی این مجموعه نبود و فقط در 287 قسمت حضور پیدا کرد. این حضور چند ساله برای پارکر چند نامزدی در جشنواره معتبر استرالیایی لوگی را هم در پی داشت که در نهایت دوبار این جایزه را برای بازی در پرستاران دریافت کرد.

سریال مشهور پرستاران در ایران هم بهعنوان سریالی پر قسمت، مدتها سهشنبهشبها از شبکه یک سیما روی آنتن رفت و حتی بازپخش آن که اخیرا از شبکه تلویزیونی سلامت به نمایش درآمد، همچنان پربیننده بود.

زهرا غفاری

رادیو و تلویزیون

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر