مدیرکل محیط زیست استان قزوین گفت: به منظور افزایش گونه‌های جانوری و صیانت از حیات وحش، نژاد آهو در دشت قزوین احیا می‌شود.
کد خبر: ۱۱۱۴۵۰۹

به گزارش مهر، سیاوش شمسی پور اظهارداشت: برای افزایش گونههای جانوری در دشت قزوین بزودی طرح احیاء آهو در دشت را عملیاتی میکنیم.

وی بیان کرد: برای صیانت از نسل گونههای جانوری استان درصددیم با واگذاری قرق اختصاصی به بخش خصوصی زمینه احیاء آهو در استان را مهیا کنیم.

شمسی پور تصریح کرد: با برنامه ریزی انجام شده امیدواریم از سال آینده موضوع احیاء نژاد آهو را در قزوین به اجرا درآوریم.

افزایش مناطق حفاظت شده در قزوین

مدیرکل محیط زیست استان قزوین از افزایش مناطق حفاظت شده در استان هم خبرداد و اظهارداشت: تاکنون یکمنطقه حفاظت شده باشگل به وسعت 25 هزارهکتار تحت پوشش بود که با اضافه شدن مناطق طارم و الموت این میزان افزایش یافته است.

وی بیان کرد: استاندارد کشوری مناطق حفاظت شده حدود 11 درصد است که در استان قزوین 1.5 درصد بود که با موافقت شورای عالی محیط زیست منطقه طارم با 49 هزار هکتار و الموت با 52 هزار هکتار به محدوده استان اضافه شد که در حال حاضر این وسعت به 126 هزار هکتار معادل 8 درصد رسیده است.

شمسی پور گفت: با افزایش مناطق تحت پوشش، مدیریت حیات وحش، حفاظت از گونههای گیاهان وحشی، تثبیت کربن خاک و تثبیت ارزش اقتصادی زیست محیطی با وضعیت مطلوبی انجام میشود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها