jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۱۰۴۷۹۴   ۲۹ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۲:۱۶

موزه خودروهای کلاسیک لین موتور در جنوب شرقی نشویل ایالت تنسی امریکا یکی از معدود موزه‌هایی است که خودروهای عجیب و غیرعادی را می‌توان در آن مشاهده کرد. بدون شک می‌توان گفت که خودروهایی که در این موزه قرار دارند با وسواس تمام از میان بهترین نمونه‌ها انتخاب شده‌اند. در میان خودروهای قرار گرفته در این موزه تعدادی خودروی کوچک یا میکرو وجود دارد که در بسیاری از کشورها برای رانندگی با آن‌ها هیچ نیازی به گواهینامه ندارید و در واقع تنها شرنشین آن نیز خودتان هستید! پیشرانه این خودروها را انواع تک سیلندر با توان و میزان پایین اسب‌بخار تولیدی تشکیل داده و جعبه‌‌دنده نیز اتوماتیک یا داراری تعداد محدودی دنده بود و یا اصلاً از آن خبری است! کوچکترین خودروی دنیا که در این مجموعه نیز موجود است یک اتومبیل Peel P50 تک سیلندر ساخت دهه 60 میلادی بوده که تنها برای یک انسان بالغ و یک کیسه خرید فضا دارد که در آن دوران 199 پوند استرلینگ قیمت داشته است. (199 پوند استرلینگ به پول امروز چیزی در حدود 2500 دلار امریکاست)

خودروهای عجیب و غیرعادی +عکس
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر