jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۰۴۵۵۵   ۲۸ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۹:۳۰

دبیرکل جنبش انصارالله یمن گفت: اطلاعاتی داریم که در عربستان، مقامات سعودی چندین بار به عبدربه منصور هادی (رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن) سیلی زده‌اند.

سیلی سعودی ها به منصور هادی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، عبدالملک بدرالدین در سخنرانی به مناسبت هزارمین روز تجاوز به یمن گفت: با وجود همدستی سازمان ملل متحد و سازمان‌های بین‌المللی با سعودی‌ها اما آنان به بخش کوچکی از جنایات متجاوزان اذعان و اعتراف کرده اند.

وی تاکید کرد: دشمن، بازارهای یمن را هدف قرار می دهد تا شمار زیادی از غیرنظامیان یمنی را به قتل برساند.

دبیرکل انصارالله یمن گفت: رژیم سعودی فقط ابزاری در دست آمریکاست.

وی افزود: متجاوزان همه قوانین و عرف‌ها را زیر پا گذاشته و نقض کرده اند و به هیچ قانونی پایبند نبوده اند. آمریکا حامی واقعی متجاوزان و طراح این تجاوز است و عربستان و امارات نیز دست نشانده های آمریکا هستند.

عبدالملک افزود: جنایات ائتلاف سعودی در یمن برای بسیاری از کشورهای جهان یک امتحان محسوب می‌شود که حقیقت را بیان کنند. عربستان سعودی جزو امت اسلامی محسوب نمی شود.

وی ادامه داد: هزار روز از کشتار مردم یمن و ارتکاب جنایات سعودی‌ها علیه ملت ما می‎گذرد و در مقابل مردم یمن هزار روز مقاومت کرده‌اند. ملت ما هزار روز در برابر به‌روزترین تجهیزات نظامی غرب، مقاومت کرده است.

دبیرکل انصارالله افزود: وضعیت یمن بعد از گذشت هزار روز از تجاوز سعودی بسیار تغییر کرده و موشک‌های ما تا کاخ‌ پادشاهان سعودی‌ می‌رسد.

دبیرکل انصارالله خطاب به متجاوزان سعودی گفت: شما صنعا را هدف قرار می‌دهید و ما ابوظبی و ریاض را. هزار روز است که زنان و کودکان ما را به قتل می‌رسانید و همه چیز را در یمن هدف قرار داده‌اید و انتظار دارید ما سکوت کنیم؟ شما مراکز حیاتی ما را هدف قرار می‌دهید و ما مقابله به مثل می‌کنیم. شما افرادی نادان و احمق هستید و باید محاسبات خود را تغییر دهید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر