jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۵۶۰۳ ۳۰ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: ‌حدود 5000 مربی بهداشت در مدارس کشور کم داریم که این آمار بدون احتساب مدارس روستایی است.

به گزارش تسنیم، حسن ضیاءالدینی با اشاره به این که به ازای هر 750 دانش‌آموز یک مراقب بهداشت در مدارس داریم، افزود: مراقبان بهداشت باید هر هفته به چند مدرسه سرکشی کنند و در شرایط فعلی نیاز داریم تعداد مربیان بهداشت مدارس بیشتر شوند.

ضیاءالدینی تصریح کرد: کمبود نیروی انسانی از مشکلات جدی آموزش و پرورش است و برای جبران کمبود مراقبان سلامت با دولت وارد مذاکره شده‌ایم تا مجوز استخدام اختصاص یابد. در سال 87 مجلس مصوبه‌ای را برای استخدام مراقبان سلامت داشت، ولی از آن سال تاکنون ردیف استخدام در اختیار قرار نگرفته است.

وی با اشاره به این که برای کمبود مراقبان سلامت از ظرفیت دانش‌آموزان بهره‌مند می‌شویم، ادامه داد: سال گذشته یک میلیون و 200 هزار دانش‌‌آموز تحت عنوان سفیران سلامت آموزش دیدند و امسال 500 هزار نفر دیگر را با همراهی وزارت بهداشت آموزش خواهیم داد که این دانش‌آموزان آموزش‌های حوزه سلامت را به سایر همسالان خود ارائه می‌دهند. براساس جدیدترین آمار وزارت بهداشت حدود 5/27 درصد دانش‌آموزان و نوجوانان غذای غیرمفید و 25 درصد آنها نیز هر هفته نوشابه می‌خورند، علاوه براین 5/15 درصد دانش‌آموزان هر هفته فست‌فود خورده و تغذیه 5/11 درصد آنها نیز به طور روزانه فست‌فود است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر