jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۶۹۵۳۴ ۱۳ شهريور ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

در نخستین جشنواره مسیر عشق، «جایزه ویژه شهید حججی» به بهترین زبان‌حال مکتوب از اولین تصویر اسارت این شهید اهدا خواهد شد.

به گزارش تسنیم، ستاد برگزاری نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم و عکس مسیر عشق، همزمان با بازگشت پیکر مطهر شهید سرفراز محسن حججی، مدافع حرم و با توجه به انتشار تصویری پرمعنا از لحظه به ظاهر اسارت آن شهید عزیز در کنار آن نامردصفت از شجره خبیثه که توجه ویژه به مقوله زبان‌حال در سینمای مذهبی را ضرورت می‌بخشد، «جایزه ویژه شهید حججی» را با عنایت به شرح ذیل به مجموعه بخش‌های این رویداد مهم فرهنگی اضافه می‌کند:

«عموم مردم شریف بخصوص نویسندگان و فیلمنامه‌نویسان فرهیخته کشور با الهام از تصویر مورد اشاره که به واسطه نگاه مقتدرانه و با عزت آن شهید و در مقابل هراس و رذالت آن دشمن ناتوان، بسرعت در اذهان ملت مسلمان ایران و پاک سیرتان سراسر جهان به عنوان دونماد حق و باطل، خیر و شر، عشق و نفرت، عزت و رذالت، اقتدار و وحشت و آرامش و اضطراب ترسیم شد، می‌توانند به تصویرسازی «زبان‌حال» این دو نگاه و بیان ناگفته‌ها و احساس درونی خود از این تقابل پرداخته و با شرح عشق و نفرت خود از این تصویر، همراه با عاشقان اباعبدالله(ع) در ثبت و ماندگاری این واقعه به زبان هنر در مسیر عشق، مشارکت کنند.»

متون ارسالی باید حداکثر در دو صفحه A4 تنظیم و عاری از شعار و دربرگیرنده «زبان‌حال» و دلنوشته‌ای با بیان سینمایی و تصویرگرانه بوده یا حداقل گفتارمتنی (نریشن‌محور) باشد.

ستاد برگزاری جشنواره به پاس این همراهی همدلانه ضمن قدردانی شایسته و ویژه «جایزه ویژه شهید حججی» را به اثر برگزیده زبان‌حال منتخب، اهدا خواهد کرد.

علاقه‌مندان برای شرکت در جشنواره می‌توانند به سایت جشنواره به نشانی www.Masireeshgh.com مراجعه و طبق مقررات مندرج در فراخوان، اثر خود را ارسال یا ارائه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر