jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۴۷۹۰۲   ۰۱ مهر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

جانشین فرمانده ناجا، شش ماموریت اصلی پلیس در سال 95 را تشریح کرد.

به گزارش جام‌جم، سردار اسکندر مومنی با اشاره به تدابیر فرمانده نیروی انتظامی در سال 95، مبارزه با موادمخدر، قاچاق کالا و ارز و سرقت و همچنین پرداختن به موضوعات اجتماعی و اخلاقی، تصادفات و قرارگاه جهادی و آموزشی را شش ماموریت مهم ناجا در سال جاری عنوان کرد.

این مقام مسئول افزود: هدایت واحد و وحدت رویه در راستای شناسایی و برخورد با ریشه‌های کلان قاچاق و سرشاخه‌های آن ضروری است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی بیان داشت: در هرمزگان بالاترین اولویت مبارزه با قاچاق است و نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری مد ظله العالی نشان از اهمیت این موضوع دارد.

مومنی ادامه داد: علت عمده نامگذاری امسال به نام «سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام‌و‌عمل» حمایت از تولید کالای ایرانی و اشتغال‌زایی است، چرا که پدیده شوم قاچاق لطمات جبران ناپذیری به سرمایه و مشاغل تولیدی کشور وارد می‌کند.

وی از بیکاری به عنوان منشأ و علت عمده بسیاری از انحرافات و جرایم در جامعه نام برد و افزود: قاچاق در هر صورت اثر وضعی خود را برجای می‌گذارد و هزینه جرم را بالا می‌برد، بنابراین کالای قاچاق نباید وارد عرصه اقتصادی شود.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: استفاده از کالای قاچاق، علاوه بر حمایت از تولیدات خارجی، موقعیت کشور را در شرایط بین‌المللی به مخاطره می‌اندازد و باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی می‌شود. بنابراین ایجاد اشتغال، حمایت از تولیدات داخلی و رونق اقتصادی در کاهش جرایم تاثیرات بسزایی دارد.

اشراف اطلاعاتی و تمرکز در مبادی رسمی

سردار مومنی، اشراف اطلاعاتی و تمرکز در مبادی رسمی را دو رویکرد مهم در مبارزه با قاچاق عنوان کرد و گفت: در مبارزه با این معضل باید بر روی باندهای بزرگ متمرکز شویم؛ قاچاق، موضوعی ملی است و باید به جای منفعت فردی، منافع کل کشور را در نظر بگیریم، بنابراین ضروری است که به وظیفه خود درست عمل کنیم.

وی بر شناسایی و اطلاع رسانی خلاها در این حوزه اشاره و تصریح کرد: اطلاع‌رسانی به موقع، ابزاری موثر در پیشگیری از قاچاق به شمار می‌آید.

جانشین فرمانده ناجا بر آموزش کارکنان و نیز اقدامات صیانتی و پیشگیرانه در جلوگیری از بروز تخلفات تاکید کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر