jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۱۸۳ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مذاکرات دیروز یمن در کویت برای حل جنگ در یمن با کارشکنی‌های هیأت ریاض بی‌نتیجه ماند و وزیر خارجه دولت مستعفی اعلام کرد با دولت توافقی مورد درخواست انصارالله مخالف است و آنها دولت را با انصارلله تقسیم نخواهند کرد.

عبدالملک مخلافی، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن پس از مذاکرات دیروز اعلام کرد شکاف اختلافات با انصارالله زیاد است.

اسماعیل ولد الشیخ احمد، نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن در بیانیه‌ای پیشرفت روند مذاکرات یمن را مستمر و در عین حال تقریبا کند توصیف کرد. ولد الشیخ احمد تصریح کرد: در این نشست‌ها درخصوص برخی موضوعات اجماعی حاصل شده و در برخی موضوعات دیگر اختلافات به قوت خود باقی است.

در حالی که هیأت طرفدار عربستان، جنبش انصارالله را متهم به سهم خواهی از قدرت می‌کند محمد عبدالسلام، سخنگوی این جنبش بر توافقی بودن راه حل در یمن از طریق گفت‌وگو تاکید کرد.

از سوی دیگر حمید رزق، عضو هیأت گفت‌وگو کننده انصارالله با اشاره به کندی روند مذاکرات و بی‌نتیجه بودن آن تاکنون گفت: تاکنون تنها دستاورد گفت‌وگوهای صلح یمن فقط انعقاد آن بوده و هیچ پیشرفتی صورت نگرفته است و چشم‌انداز خوبی نیز برای آن وجود ندارد، زیرا آتش‌بس همچنان از سوی طرف مقابل نقض می‌شود و مناطق مختلف یمن بمباران می‌شوند.

در عین حال مقام‌های کویتی و نماینده سازمان ملل همچنان درتلاش هستند از شکست مذاکرات جلوگیری کنند. هیات ملی گفت‌وگوکننده یمن در کویت به ریاست محمد عبدالسلام، رئیس هیات انصارالله و عارف زوکا، رئیس هیات کنگره مردمی سراسری، روز گذشته با معاون وزیر خارجه کویت دیدار و گفت‌وگو کردند؛ اما در پر کردن شکاف و حل اختلافات میان هیات صنعا و هیات دولت مستعفی یمن ناکام ماندند.

این مذاکرات در حالی است که گزارش‌های رسانه‌ای حکایت از اعزام نیرو و تجهیزات نظامی بیشتر به استان مأرب از سوی عربستان دارد و در عین حال گزارش شده جنگ در نبردهای میدانی در یمن همچنان ادامه دارد. منابع یمنی از انفجاری انتحاری در شهر بندری المکلا در جنوب این کشور خبر دادند که گفته می‌شود توسط عوامل انتحاری رخ داده و 30 کشته و بیش از 70 زخمی برجای گذاشته است.

از سوی دیگر پایگاه خبری الخبر گزارش کرد جمعه شب در همین شهر که بتازگی کنترل آن به دست ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان افتاده درگیری‌های مسلحانه نیروهای اماراتی و القاعده ادامه داشته است.

در رویدادی دیگر در انفجار انتحاری در ورودی یک پایگاه نظامی در مرکز استان حضرموت در جنوب یمن 9 نفر کشته و 18 نفر دیگر زخمی شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر