jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۹۰۴۹۷۶ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۳:۱۵

خط دفاع استقلال نیاز به تغییرات اساسی دارد

منصوریان بیاید، حنیف و میثم مجیدی می‌روند؟

خط دفاع استقلال تهران، فصل خوبی را سپری نکرد. البته مربیان این تیم می‌گویند وقتی حرف از دفاع می‌شود باید به دفاع تیمی نگاه کرد نه فقط عملکرد مدافعان استقلال؛ ولی اگر گل‌های خورده این تیم را آنالیز کنند با اشتباهات فاحش مدافع‌های آبی روبه‌رو می‌شوند. بی‌شک امسال همان‌طور که کارشناس‌ها گفته‌اند، ضعیف‌ترین مدافعان این تیم حنیف عمران‌زاده و میثم مجیدی بوده‌اند.

منصوریان بیاید، حنیف و میثم مجیدی می‌روند؟

حنیف ابتدای فصل قبل تا آستانه جدایی از استقلال پیش رفت و به نظر می‌رسید مظلومی او را نمی‌خواهد؛ اما به دلایل نامعلوم، سرانجام سرمربی آبی‌ها تن به حفظ این بازیکن داد و نتیجه‌اش را هم در پایان فصل گرفت. نزدیکان تیم می‌گویند بزرگ‌ترین مشکل مظلومی در طول فصل، رودربایستی بود. این‌که می‌توانست بعضی از بازیکنان ازجمله حنیف را بیرون بگذارد، اما ترجیح داد او را نگه دارد. حنیف حتی می‌توانست در همان هفته‌های اول با یک شوک از سوی کادر فنی مواجه شود، ولی مظلومی به قدری با او سازش کرد که در نهایت، این اتفاقات افتاد. عمران‌زاده حتی در بازی صبا هم ناموفق بود و روی گل حریف، همراه با نورافکن اشتباه فاحشی کرد. میثم مجیدی، دفاع چپ استقلال هم این فصل همراه با حنیف بسیار فصل بدی را سپری کرد. او در استقلال خوزستان آن‌قدرها خوب بازی نکرد، اما تبلیغاتی که روی نامش بود، سرانجام این بازیکن را به استقلال آورد. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی همیشه ایده خاصی درباره بازیکنان دارد. او می‌گوید: باید بازیکنان ظرفیت خود را نشان دهند. میثم مجیدی تمام ظرفیت‌های خود را در استقلال خوزستان نشان نداد و تنها با یک فصل بازی کردن در این تیم، به پیراهن بزرگ استقلال تهران رسید. حتی مگویان هم با وجود تعریف بعضی از رسانه‌ها، عملکرد خوبی در این تیم نداشت. فخرالدینی را شاید بتوان بهترین مدافع این تیم در فصل جاری دانست که همراه با خسرو حیدری در راست، عملکرد خوبی داشت.

از همین حالا شایعاتی درباره حضور منصوریان روی نیمکت استقلال در فصل آینده شنیده می‌شود. اگر منصوریان بیاید، به طور قطع، تغییرات اساسی در خط دفاع استقلال رخ می‌دهد و او حداقل دانشگر و علیاری دو دفاع میانی خوب نفت را همراه خود به این تیم می‌آورد. منصوریان از کی‌روش سر‌و‌سامان دادن ساختار دفاعی را بخوبی یاد گرفته و بهتر از هرکس دیگری می‌داند بمنصوا بازیکنان فعلی، امکان ساختن یک دفاع مطمئن وجود ندارد. اگر او بیاید جدایی عمران‌زاده از استقلال قطعی و احتمال ماندن میثم مجیدی هم بسیار کم است.

مائده محقق

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر