jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۶۱۷ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

ارکستر ایرانی فردا عازم چین می‌شود تا در دو بخش به رهبری فرهاد فخرالدینی و نصیر حیدریان موسیقی ملی ایران و کلاسیک را به گوش جهان برساند.

به گزارش مهر، پس از جدا شدن علی رهبری از ارکستر سمفونیک تهران و سفرش به خارج از کشور، نگرانی‌ها بابت سرنوشت اجرای این ارکستر در شانگهای چین قوت گرفت تا جایی که شائبه لغو این رویداد هم به وجود آمد. از طرفی نه تنها اهالی موسیقی ایران که برگزارکنندگان این رویداد در کشور چین هم نسبت به این ماجرا واکنش نشان دادند و درصدد پیگیری سرنوشت کنسرت برآمدند و اعلام کردند که منتفی شدن این اجرا آن هم در آستانه برگزاری، ممکن نیست. همچنین طرف چینی تاکید داشته که از ارکستر سمفونیک تهران به عنوان نماینده موسیقایی ایران دعوت کرده است و تغییر در رهبری ارکستر نباید اجرا را لغو کند.

با توجه به مسائل پیش آمده، در نهایت بنیاد رودکی تصمیم گرفت این کنسرت طبق برنامه‌ریزی قبلی در کشور چین برگزار شود و در کنار اجرای موسیقی کلاسیک، رپرتواری از موسیقی ملی ایران نیز برای خارجی‌ها اجرا شود؛ در پارت اول رپرتوار موسیقی ملی به رهبری فرهاد فخرالدینی و پارت دوم رپرتواری از موسیقی کلاسیک به رهبری نصیر حیدریان روی صحنه خواهد رفت.

این تصمیم به این دلیل گرفته شده تا در کنار اجرای موسیقی کلاسیک جهان توسط هنرمندان ایرانی، ظرفیت موسیقی ملی ایران نیز در دنیا شنیده شود. بر اساس برنامه تعیین شده قرار است گروه ارکستری ایران فردا تهران را به مقصد کشور چین ترک کند تا روز سه‌شنبه پس از انجام تمرین‌های نهایی در شانگهای چهارشنبه 29 اردیبهشت به اجرای موسیقی بپردازند. این ارکستر با 65 نوازنده و دو رهبر شامل فرهاد فخرالدینی و نصیر حیدریان در شانگهای چین اجرا خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر