jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۳۵۷ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای شهادت یکی از فرماندهان ارشدش به نام مصطفی بدرالدین را در سوریه تائید کرد. برخی علت شهادت این فرمانده را بمباران هوایی هواپیماهای رژیم صهیونیستی و برخی علت آن را انفجار اعلام کرده‌اند.

فرمانده ارشد حزب الله لبنان که به ذوالفقار حزب الله معروف بود برای مبارزه با گروه‌های تکفیری- تروریستی به سوریه رفته بود. مصطفی بدرالدین از جمله فرماندهان حزب الله بود که در لیست ترور رژیم صهیونیستی قرار داشت و موساد، سازمان امنیتی این رژیم نقشه ترور وی را در دستور کار داشت. از این روست که بعد از شهادت وی بلا فاصله گمانه زنی‌ها در باره نقش تل آویو در اقدام برای ترور ذوالفقار حزب الله شکل گرفت و شهادت وی نتیجه عملیات رژیم صهیونیستی اعلام شد. از سوی دیگر یکی از اهداف گروه‌های تکفیری از میان برداشتن این فرمانده موثر از سر راه خود بود. آنچه در این شرایط و با توجه به تحولات سوریه آشکار و مسلم است پیوند منافع گروه‌های تکفیری با منافع رژیم صهیونیستی است. این پیوند به خوبی آشکار می سازد که گرچه گروه‌های تکفیری با عناوینی اسلامی و ادعای دفاع از ارزش‌های اسلامی اقدامات و عملیات خود را به پیش می برند، اما کاملا در مسیر سیاست‌ها، اهداف و منافع رژیم صهیونیستی و آمریکا در خاورمیانه گام بر می‌دارند و به صورت ابزاری در چارچوب سیاست‌های آنها عمل می کنند.

دکتر حاکم قاسمی

استاد دانشگاه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر