jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۸۹۴۵۹۲ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

پدربزرگ را قربانی نقشه سرقت کرد و حالا در یک قدمی چوبه دار قرار دارد. می‌گوید ناخواسته مرتکب قتل شده است اما اولیای دم برای او قصاص خواسته‌اند.

تحقیقات برای کشف راز این جنایت از اسفند سال 92 و به دنبال قتل پیرمرد تنهایی در شهر جهرم در دستور کار پلیس قرار گرفت. ماموران پس از حضور در محل قتل متوجه شدند پیرمرد پس از درگیری با قاتل خفه شده است. عامل جنایت با انگیزه سرقت وارد خانه پیرمرد تنها شده و او را با پارچه‌ای خفه کرده بود.

بررسی صحنه قتل نشان داد، هیچ آثاری از ورود به زور روی در وجود ندارد به همین خاطر ماموران احتمال دادند، قاتل با مقتول آشنایی داشته و بدون هیچ مقاومتی وارد خانه شده است.

این در حالی بود که پیرمرد قبل از قتل چند بار در گفت‌وگو با همسایه‌ها از رفتار نوه‌اش شکایت کرده بود. پیرمرد مدعی بود که نوه‌اش از خانه او سرقت می‌کند.

همین سرنخ کافی بود تا پسر جوان دستگیر شود. او در بازجویی‌ها منکر قتل شد اما در ادامه مشخص شد، او شب جنایت در حوالی خانه پدربزرگش دیده شده بود. متهم که هیچ راهی برای انکار نداشت به قتل اعتراف کرد. او در جلسه محاکمه‌اش گفت: شب حادثه برای سرقت به خانه پدربزرگم رفتم. او با دیدن من شوکه شد و قبل از این‌که اعتراضی کند او را کتک زدم. پیرمرد از من خواست کاری با او نداشته باشم. نمی‌دانم چرا او را خفه کردم. من قصد کشتن پدربزرگم را نداشتم. بعد از قتل از آنجا سرقت کردم و گریختم.

قضات دادگاه پس از دفاعیات متهم او را با توجه به درخواست اولیای دم به قصاص محکوم کردند. در ادامه با اعتراض مرد جوان پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد که قضات دیوان عالی کشور هم حکم را تائید کردند. قاتل اگر نتواند رضایت اولیای دم را کسب کند، به زودی قصاص می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر