jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۷۸۳۵۱۳ ۱۲ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۱

جام جم سرا- پیر‌ترین زن جهان که «میسائو اوکاوا» نام داشت، یک ماه پس از برگزاری جشن تولد ۱۱۷ سالگی خود در ژاپن درگذشت.

درگذشت پیر‌ترین زن جهان [+عکس]

براساس اظهارات مسئولان سرای سالمندان اوزاکا در ژاپن پیر‌ترین زن این کشور بود. او دارای ۳ فرزند، ۴ نوه، ۶ نتیجه بود و از جمله معدود افرادی است که در قرن نوزدهم به دنیا آمده‌اند.
اوکاوا در ۵ مارس ۱۸۹۸ به دنیا آمد، دوران نوجوانی وی با وقوع جنگ جهانی اول و هفتاد سالگی‌اش با فرود انسان بر کره ماه همزمان شد. گینس، کتاب ثبت رکوردهای بین المللی وی را در سن صد و چهارده سالگی به عنوان پیر‌ترین زن جهان معرفی کرد.


ژاپن، به دلیل عمر طولانی مردمانش خانه پیر‌ترین افراد در جهان شناخته می‌شود. همچنین میزان امیدواری به زندگی در ژاپن پس از هنگ کنگ، ایسلند و سوئیس با ۸۰ سال و ۲۱ روز درمرتبه چهارم قرار دارد.
گفته می‌شود که اکنون پیر‌ترین فرد جهان با ۱۱۶ سال عمر، ساکن آمریکاست. (باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حمید كلباسی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۲
تا كه بودیم ، نبودیم كسی . كشت ما را غم بی هم نفسی . چون كه رفتیم ، همه یار شدند ، خواب بودند ، به ناگه همه بیدار شدند . قدر آئینه بدانید چو هست ،
نه در آن وقت كه افتاد و شكست . باعث تعجب و تاسف است كه بعضی افراد آنقدر بی عاطفه و بی ظرفیت هستند كه به بهانه های گوناگون ، پدر و مادر سالمند
خود را روانه خانه سالمندانی می كنند كه تنها بازدیدكنندگانشان كلاغها و گنجشكهای با معرفت است .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر